مراقبت از پوست

کابوس ناتمام لب‌ های خشک! (قسمت دوم)

اختصاصی مجله اسپا:

کابوس ناتمام لب‌ های خشک!

پیش‌ تر در مورد معضل خشکی لب‌ ها صحبت کردیم. همانطور که در مقاله پیشین گفته شد برای درمان خشکی لب‌ ها سه مرحله وجود دارد. ایجاد رطوبت، کار هایی که باید از انجام آنها پرهیز کنیم و محافظت از پوست لب، سه قدمی است که لازم است تا رسیدن به لب‌ هایی سالم و درخشان برداشته شود.

در این مقاله به بررسی مرحله دوم یعنی “کار هایی که باید از آنها پرهیز کنیم” پرداخته‌ایم. در مقاله‌ بعدی نیز به مرحله آخر خواهیم پرداخت.

از تماس بزاق دهان با اطراف لب‌تان اجتناب کنید.

همه ما این عادت را داریم که به صورت ناخود آگاه بعد از خشکی لب‌ ها، برای مرطوب کردن آنها زبانمان را روی آن قرار می‌دهیم. این کار نه تنها کمکی به حفظ رطوب لب‌ های شما نمی‌کند، بلکه بزاق دهان باعث خشکی بیش از پیش لب‌ هایتان خواهد شد.

از محصولات مصنوعی دوری کنید.

در هنگام انتخاب کرم‌ های مخصوص لب، هرگز از کرم‌ های داری رنگ، بو و اسانس مصنوعی استفاده نکنید. روغن‌ های گیاهی مانند روغن نارگیل، روغن درخت قلم و… بهترین درمان برای لب‌ های خشک شما هستند.

dry-lips (4)
لیمو را با احتیاط بخورید.

لیمو در کنار همه‌ منفعت‌ هایی که برای بدن دارد، به علت وجود ماده اسیدی در آن برای پوست لب مضر است و بهتر است در حین مصرف به اطراف لب مالیده نشود.

dry-lips (8)
غذا های پرادویه و تند نخورید.

غذا های پر ادویه و تند نیز مانند لیمو می‌تواند باعث تحریک لب‌ های شما و خشکی آنها شود. اگر خشکی لب‌ های شما درد سرساز شده، بهتر است از خوردن غذا های تند و پرادویه پرهیز کنید.

عوارض جانبی دارو های دیگر خود را چک کنید.

برخی دارو ها می‌تواند خشکی پوست و به ویژه لب را به همراه بیاورد. برای مثال داروی فشار خون باعث پوسته پوسته شدن لب و خشکی شدید آن می‌شود. این درحالی است که شما نمی‌توانید به دلیل خشکی پوست لب، مصرف داروی خود را خود سرانه قطع کنید. بهتر است با مشورت با پزشک خود، داروی جدید با کارکرد مشابه را جایگزین کنید.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر
محصولات پوست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن