اسپا و ماساژمراقبت از بدن

متخصصان ماساژ پا، درباره سلامت پا چه توصیه‌هایی دارند؟ (قسمت دوم)

اختصاصی مجله اسپا:

متخصصان ماساژ پا، درباره سلامت پا چه توصیه‌ هایی دارند؟

در مطلب قبلی متوجه شدیم که باید به پاهای خود اهمیت بیشتری بدهیم. متوجه شدیم که انتخاب کفش و جوراب مناسب می‌تواند چه تاثیر مثبتی روی سلامت پا و متعقبا بدن ما داشته باشد. در مطلب پیش رو به سایر نکات مراقبتی و بهداشتی پا خواهیم پرداخت.

یک برنامه ثابت برای مراقبت از پا داشته باشید.

نیازی نیست که هر روز کل وقت‌تان را مشغول استفاده کردن انواع کرم و متعلقات آن باشید. کافی است که به پاهای خود کمی دقت کنید و مشکلات ظاهری آن را دریابید. همانطور که می‌دانید تقریبا در تمام نقاط بدن ما غدد چربی وجود دارد اما در کف پا این تعدد به حداقل خود می‌رسد.

بنابراین احتمال خشکی آن بیشتر از سایر اندام‌ های بدن است. اگر پوست آن خشک و ترک‌ زده است، بهتر است به آن کرم یا پماد مخصوص ضد ترک بزنید.

4-foot-massage-specialists

همچنین می‌توانید بعد از استحمام، به پوست پای خود کمی روغن زیتون بزنید و آرام آن را به همه‌ی سطح پا پخش کنید و سپس جوراب بپوشید. این کار باعث نرمی و لطافت پوست پای شما خواهد شد.

پاهای خود را گرم نگه دارید.

همانطور که متوجه شدیم، به علت کمتر بودن غدد چربی در کف پا، احتمال خشکی این ناحیه بیشتر از نواحی دیگر بدن است. این احتمال در فصول سرد سال نیز، بیشتر می‌شود. پوشیدن جوراب ضخیم در محیط بیرون و روفرشی باعث کمک به کند شدن روند خشکی پوست می‌شود.

به نظافت پاها دقت کنید.

فضای بسته و گرم درون کفش، و جوراب و بین انگشتان پا، بستر مناسبی برای رشد و تجمع انواع باکتری‌ ها و قارچ‌ ها است. این نکته دلیل بوی بد پاها نیز هست. بنابراین بهتر است برای رسیدگی و نظافت پاها فکر اساسی بکنید.

5-foot-massage-specialists

در حین استحمام بر روی یک سکو یا صندلی بنشینید تا تعادل‌تان حفظ شود. سپس با استفاده از لیف و صابون با دقت، بین تمام انگشتان پای خود را شستشو دهید. انجام منظم این کار باعث بهبود وضعیت ظاهری و بوی نامطبوع پای شما می‌شود. مخلوط آب و سرکه نیز در این مورد می‌تواند مفید واقع شود.

نظافت ناخن‌ های پا

ناخن‌ ها به خودی خود مبحث گسترده‌ای دارند که در آینده به آن بیشتر خواهیم پرداخت اما در مورد بهداشت ظاهری آنها بهتر است هر دوبار هفته‌ یک بار ناخن‌ های خود را بگیرید.

لازم نیست آنها را از ریشه بگیرید و خیلی کوتاه کنید زیرا این کار باعث فرو رفتن گوشت در ناخن شده و جراحت دردناکی را برای شما ایجاد می‌کند. فراموش نکنید که بعد از کوتاهی، ناخن‌ هایتان را سوهان بکشید تا تیزی آنها از بین برود.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر
محصولات پوست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن