اسپا و ماساژ

فواید صندلی ماساژ در محل کار

اختصاصی مجله اسپا:

فواید صندلی ماساژ در محل کار

آیا واقعا ارزش سرمایه گذاری را دارد؟ فواید استفاده از ماساژ برای کارمندان و کارفرمایان به یک اندازه شبیه است. اگر شما در مورد آوردن صندلی ماساژ به دفتر کار فکر میکند، احتمالا می­خواهید بدانید که مزایای این صندلی برای دفتر شما چیست؟ ما به شما پاسخ می­دهیم، پس بیایید شروع کنیم.

بسیاری از مزایای صندلی ماساژ برای کارمندان­تان مانند مزایای ماساژ کامل بدن در یک چشمه آب معدنی است، اما در حالتی بسیار راحت و قابل دسترس در محل کار. ماساژی که در محل انجام شود، نیاز به رفتن به کلینیک­ های ماساژ و چشمه­ های آب معدنی را ازبین می­برد، و صرفه جویی در هزینه هم به شمار می­ آید (برای اطلاعات بیشتر، مقاله ما را در “قیمت ­های صندلی ماساژ” مطالعه کنید).

به علاوه صندلی ماساژ در محل اداره، درمان را برای آن­هایی­ که با درآوردن لباس یا ماساژ گرفتن بدون لباس مشکل دارند قابل دسترس میکند.

ما مقاله­ هایی را در این مورد جمع آوری و تحلیل کرده ­ایم، و همه آن­ها را در یک­جا گرد آوری کرده ­ایم تا به سوالات شما پاسخ دهیم. همه این تحقیقات درسایت ماساژ صندلی در محل کار ۱۵ تا ۲۰ دقیقه توسط کارفرما ارائه شده” انجام گرفته. این­ها مطالبی هستند که ما پیدا کرده ­ایم.

massage-chairs-at-work (2)
۱- استرس را کاهش میدهد.

کاهش حجم عظیم ۸۵ درصدی استرس! محاسبه استرس قبل و بعد از هر ماساژ نشان دهنده یکی از بزرگترین مزایای ماساژ درمانی نشسته است که میتواند تسکین دهنده موثری برای استرس در دفتر کار باشد.

۲- کاهش دهنده اضطراب و افسردگی است.

یکی از بزرگترین مزایای ماساژ در محل کار ایناست که میزان اضطراب را تا ۲۶ درصد کاهش می­دهد و افسردگی را به میزان ۲۸ درصد بهبود می­بخشد.

۳- درد و گرفتگی عضلات را تسکین میدهد.

با انجام مستمر ماساژ با صندلی درد کمر بطور حقیقی به نصف کاهش می­یابد. در تحقیقی که بر روی درد کمر انجام شد کاهش ۴۸ درصدی مشاهده کردید.

۴- بهبود دهنده کیفیت خواب

بر اساس بسیاری از تحقیقات، میانگین بهبود در کیفیت خواب ۲۸ درصد بوده. که شامل افزایش طول خواب و کاهش اختلالات خواب میشود.

۵- تسکین سر درد

با انجام ماساژ نشسته سردرد در طول مدت و شدت بطور میانگین ۴۸درصد کاهش می­یابد.

۶- کاهش فشار خون

بر اساس بسیاری از تحقیقات، این نوع ماساژ بطور متوسط ۶ درصد فشار خون را پایین می­ آورد، که به نظر مقدار زیادی نمی­رسد. اما بطور واقع اختلاف زیادی بین فشار خون بالا و فشار طبیعی خون وجود دارد، و این میزان کاهش بدون استفاده از هیچگونه دارویی انجام گرفته.

به علاوه این تحقیقات نشان داده ­اند که تاثیرات و فواید برنامه ­های مشارکتی ماساژ ماندگار بوده ­اند. به این ترتیب که در مورد گروهی که ماساژ گرفته­ اند فشار خون پایین نسبت به گروه کنترل یک هفته پس از اتمام درمان ادامه داشته.

massage-chairs-at-work (1)
۷- جلوگیری از تکرار صدمات کارهای سخت

استفاده هفتگی از صندلی ماساژ برای کارمندانی که حرکات تکراری انجام می­دهند، باعث کاهش بروز صدمات تکراری استرس تا ۳۷ درصد میشود.

۸- کارایی سیستم ایمنی را بالامی برد.

در مطالعات سیستم ایمنی، سلول ­های مفید بدن تا ۳۵ درصد کارایی بهتری از خود نشان داده­اند که این نتیجه مربوط به استفاده از صندلی ماساژ می­شود، و همین نتایج در مورد سیستم ایمنی خودکار و بیماری­ های التهابی نیز به ­دست آمده.

۹- اختلال تونل­ های مچی (carpal tunnel) و صدمات تاندون­ ها را درمان می­کند.

یکی از مزایای برنامه صندلی ماساژ این­ است که افرادی که مبتلا به بیماری  صدمات تاندونی و carpal tunnel مبتلا هستند تا ۱۴درصد در درد و ناراحتی­ ها کاهش احساس میکنند.

۱۰- افزایش تمرکز، انرژی و نظم ذهنی

نتایج دو تحقیقی که بر روی کارمندان پس از انجام صندلی ماساژ انجام گرفت، نشان دهنده افزایش هشیاری، سرعت و دقت در محاسبات ریاضی بود.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر
محصولات پوست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن