مراقبت از پوست

۶ دلیل برای مراقب روزانه پوست

اختصاصی مجله اسپا:

۶ دلیل برای مراقب روزانه پوست

آیا برای مراقبت از پوست‌تان، به طور روتین کاری انجام می‌دهید؟ یا ترجیح می‌دهید بدون اینکه چه چیزی روی پوست شما است یا چه در آن می‌گذرد به خواب بروید؟ ممکن است شما نیز جزو این دسته از افراد باشید. اما حقیقت امر این است که بهتر خواهد بود که به آن بیشتر فکر کنید.

پوست شما به عنوان یکی از بزرگ‌ ترین ارگان‌ های بدن، روزانه سخت در تلاش است تا شما را از انواع بیماری‌ ها و میکروب‌ ها حفظ کند. همچنین پوست سالم به عملکرد بهتر اعضای داخلی بدن نیز کمک می‌کند. اگر هنوز متقاعد نشدید که برنامه ثابت روزانه‌ای برای مراقبت از پوست خود قرار دهید، شش دلیل زیر حتما شما را قانع خواهند کرد.

۱- پوست ما، یک لایه‌ بردار طبیعی است.

ممکن است امروز شما خود را در آینه ببینید و احساس کنید که پوستی شاداب و سالم دارید. اما این دلیل نخواهد بود که اوضاع فردا نیز چنین باشد. سلول‌ های پوست انسان در هر دقیقه و ساعت در حال بازسازی و لایه‌ برداری هستند و اگر در این بین ما به آنها رسیدگی کافی نکنیم، پوست زیرین ضعیف و بیمار ساخته می‌شود. آیا این یک دلیل محکم برای توجه بیشتر به پوست نیست؟!

reasons-for-daily-skin-care-6 (1)
۲- جنس پوست ها متفاوت است.

همه‌‌ ما اطراف‌مان دوستی را داریم که علی‌ رغم بی‌توجهی به مراقبت‌ های پوستی، پوستی سالم و زیبا دارد. جز خوشحال بودن برای او، کار دیگری از دست ما بر نمی‌آید.

این تصور اشتباه را از ذهن خود دور کنید که شما نیز مانند او عمل کنید تا پوستی زیبا داشته باشید. خیر! انواع پوست‌ ها متفاوت و به تبعیت از آن میزان رسیدگی و مراقبت از آنها در هر فرد، متفاوت خواهد بود. بنابراین رسیدگی روزانه به پوست بسیار مهم خواهد بود.

۳- داشتن پوست زیبا، یک فرآیند مادام‌ العمر است.

اگر امروز شما در هر جمعی می‌درخشید و پوستی شاداب و سالم دارید، این اتفاق حاصل انتخاب‌ های دیروز شماست. اگر امروز به پوست خود رسیدگی کنید، در حقیقت برای آینده پوست خود، توشه ذخیره کرده‌اید و زیبایی آن را در سنین بالاتر تضمین کرده‌اید. پر واضح است که عکس این شرایط نیز صادق است.

۴- پیشگیری بهتر از درمان است!

این شعار معروف را آویزه گوش خود کنید. پیشگیری از مشکلات و عارضه‌ های احتمالی که پوست شما مستعد آنها است، امروز آسان‌تر خواهد بود. مراقبت‌ های روزانه پوستی قطعا وقت و هزینه کمتری از شما نسبت به ویزیت شدن چند باره توسط متخصصین پوست و مصرف دارو های گوناگون دارد.

reasons-for-daily-skin-care-6 (3)
۵- احساس زیبایی را به خود هدیه دهید.

چهره شما اولین چیزی است که هر فردی با آن روبرو می‌شود. مادامی‌ که شما پوستی شفاف، زیبا و شاداب داشته باشید با اعتماد به‌ نفس بیشتر در جامعه حاضر خواهید شد. مراقبت‌ های روزانه پوستی این احساس را برای شما به ارمغان خواهند آورد.

۶- از سلامت خود حفاظت کنید.

مراقبت‌ های روزانه پوستی، نه تنها به پوست شما کمک می‌کند، بلکه در مدت زمان طولانی‌تر باعث خواهد شد تا سلامتی تبدیل به مهم‌ ترین عنصر زندگی شما شود. بدین ترتیب در دراز مدت به فکر اصلاح عادات منفی تغذیه‌ای، توجه بیشتر به بهداشت دهان و دندان، سلامت موی سر، ناخن‌ ها و… خواهید بود.

همه اینها به یکدیگر متصل هستند و باعث می‌شوند شما خود را دوست داشته باشید و دید مثبت‌ تری نسبت به خود و جهان پیدا کنید.

آیا متقاعد شدید تا درباره‌ قرار دادن یک برنامه مراقبت پوست در فهرست کار های روزمره‌ خود، مجدد فکر کنید؟ مطمئن باشید که هیچ روزی به اندازه امروز، برای شروع این کار مناسب نخواهد بود. امروز از پوست خود مراقبت کنید تا زیبایی و جوانی آن را در سال‌ های آتی تضمین کنید.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر
محصولات پوست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن