مراقبت از پوست

کابوس ناتمام لب‌های خشک!(قسمت دوم)

اختصاصی مجله اسپا:

کابوس ناتمام لب‌های خشک!

پیش‌تر در مورد معضل خشکی لب‌ها صحبت کردیم. همانطور که در مقاله پیشین گفته شد برای درمان خشکی لب‌ها سه مرحله وجود دارد. ایجاد رطوبت، کارهایی که باید از انجام آنها پرهیز کنیم و محافظت از پوست لب، سه قدمی است که لازم است تا رسیدن به لب‌هایی سالم و درخشان برداشته شود. در این مقاله به بررسی مرحله دوم یعنی “کارهایی که باید از آنها پرهیز کنیم” پرداخته‌ایم. در مقاله‌ی بعدی نیز به مرحله آخر خواهیم پرداخت.

   ۱- از تماس بزاق دهان با اطراف لب‌تان اجتناب کنید.

همه ما این عادت را داریم که به صورت ناخودآگاه بعد از خشکی لب‌ها، برای مرطوب کردن آنها زبانمان را روی آن قرار می‌دهیم. این کار نه تنها کمکی به حفظ رطوب لب‌های شما نمی‌کند، بلکه بزاق دهان باعث خشکی بیش از پیش لب‌هایتان خواهد شد.

   ۲- از محصولات مصنوعی دوری کنید.

در هنگام انتخاب کرم‌های مخصوص لب، هرگز از کرم‌های داری رنگ، بو و اسانس مصنوعی استفاده نکنید. روغن‌های گیاهی مانند روغن نارگیل، روغن درخت قلم و … بهترین درمان برای لب‌های خشک شما هستند.

   ۳- لیمو را با احتیاط بخورید.

لیمو در کنار همه‌ی منفعت‌هایی که برای بدن دارد، به علت وجود ماده اسیدی در آن برای پوست لب مضر است و بهتر است در حین مصرف به اطراف لب مالیده نشود.

   ۴- غذاهای پرادویه و تند نخورید.

غذاهای پرادویه و تند نیز مانند لیمو می‌تواند باعث تحریک لب‌های شما و خشکی آن‌ها شود. اگر خشکی لب‌های شما دردسرساز شده، بهتر است از خوردن غذاهای تند و پرادویه پرهیز کنید.

   ۵- عوارض جانبی داروهای دیگر خود را چک کنید.

برخی داروها می‌تواند خشکی پوست و به ویژه لب را به همراه بیاورد. برای مثال داروی فشار خون باعث پوسته پوسته شدن لب و خشکی شدید آن می‌شود. این درحالی است که شما نمی‌توانید به دلیل خشکی پوست لب، مصرف داروی خود را خودسرانه قطع کنید. بهتر است با مشورت با پزشک خود، داروی جدید با کارکرد مشابه را جایگزین کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر
محصولات پوست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن