مراقبت از پوست

کابوس ناتمام لب‌های خشک!(قسمت سوم)

اختصاصی مجله اسپا:

کابوس ناتمام لب‌های خشک!

در دو مقاله‌ی پیشین به طور مفصل راجع به چگونگی ایجاد رطوبت در پوست لب و کارهایی که باید از انجام آنها پرهیز کنیم، پرداختیم. در این مقاله نیز به مروز مرحله آخر این کابوس، یعنی محافظت از پوست لب خواهیم پرداخت! امیدوار هستیم که با اعمال این مراحل سه‌گانه لب‌های شما سلامت خود را بازیابی کنند و به فرم ایده‌آل برسند.

۱- لب‌های خود را با شال بپوشانید.

شال‌ و روسری فقط برای پوشاندن گردن یا سر نیست بلکه می‌توانید با استفاده از آن از لب‌های خود در برابر باد محافظت کنید. باد و گرد و خاک، قاتل رطوب لب‌ها هستند و پوشاندن لب با شال یا روسری به جلوگیری از آن کمک می‌کند.

۲- از یک چپ‌استیک استفاده کنید.

استفاده از یک نرم‌کننده لب یا چپ‌استیک از ملزومات لب‌های خشک به خصوص در فصول خشک مانند زمستان است. چپ‌استیک به غیر از مرطوب کردن لب‌های شما، از آن در برابر گرد و خاک موجود در هوا محافظت می‌کند. اما از این نکته غافل نشوید که استفاده بیش از حد از این محصول، می‌تواند باعث نتیجه معکوس و آلرژیک شدن محیط پوستی اطراف لب شود. پس سعی کنید حداکثر یک یا دو بار در روز از آن استفاده کنید.

۳- قبل از شتسشو صورت، لب‌های خود را چرب کنید.

در فوم یا مایع شست‌وشوی صورت، ترکیباتی برای از بین بردن مواد آرایشی وجود دارد که می‌تواند برای لب‌های شما مضر باشد. بهتر است قبل از شتسشوی صورت، به لب‌های خود کمی چپ‌استیک یا کرم مرطوب کننده بزنید تا از لب‌های خود در برابر مواد شیمیایی پاک کننده محافظت کنید.

۴- بر روی لبهای خود ضدآفتاب بزنید.

از این تصور اشتباه فاصله بگیرید که کرم ضدآفتاب فقط برای پوست صورت، و نه سایر اعضای آن است. لب‌های شما نیز در معرض آفتاب‌سوختگی قرار دارند. آفتاب شدید می‌تواند لب‌های شما را ترک‌خورده و بی‌آب کند. پس به یاد داشته باشید که استفاده از کرم ضدآفتاب )حداقل SPF15) از ملزومات لب‌های شما است.

 

 

 

 

 

درباره نویسنده

Related Posts

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید