بلاگ, رژیم و تغذیه

۵ تا از عجیب‌ترین رژیم‌های غذایی که برای کاهش وزن خوب جواب می‌دهند

معضل چاقی و اضافه وزن همواره یکی از دغدغه‌های مردم سراسر جهان بوده است. روش‌های بسیاری جهت کاهش وزن وجود دارد که لزوما همه آن‌ها روش‌های درستی نیستند و ممکن است به بدن آسیب برسانند. انتخاب یک رژیم غذایی مناسب می‌تواند تاثیر زیادی بر کاهش وزن داشته باشد در مقابل انتخاب یک رژیم غذایی اشتباه و غیر علمی می‌تواند آسیب‌های بسیاری به بدن وارد کند. در این مقاله ۵ مورد از عجیب‌ترین رژیم‌های غذایی برای کاهش وزن ارائه می‌شود. با مطالعه این مقاله خواهید دید که با این‌که این رژیم‌ها برای کاهش وزن جواب می‌دهند ولی رعایت برخی رژیم‌ها منطقی به نظر نمی‌رسد.

رژیم‌های غذایی عجیب برای کاهش وزن

پس از سال‌ها رودررویی با مسئله وزن که به‌صورت گسترده مردم را درگیر خود کرده است، حالا به نظر می‌رسد که آمریکایی‌ها بین وسواس و کاهش وزن، همبستگی پیدا کرده‌اند. بر اساس تحقیقی که بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲ انجام شد، مشخص شد که بیش از دو سوم یعنی ۶۸.۶% آمریکایی‌های بالغ یا از اضافه وزن رنج می‌برند یا چاق هستند.
اکنون، ۵ تاکتیک دیوانه‌وار و اغلب ناسالم برای کاهش وزن ارائه می‌شود. در این لیست صرفا ۵ تا از عجیب‌ترین رژیم‌های غذایی برای کاهش وزن معرفی شده‌اند و لزوما اجرای این رژیم‌ها توصیه نمی‌شود.

دسر همراه صبحانه

اهمیت مصرف دسر در وعده صبحانه

 آیا علاقه زیادی به خوردن خوراکی‌های شیرین دارید؟ ممکن است بعد از شام یا در یک بعد از ظهر گرم خود را مهمان یک بستنی مخروطی کمیاب کنید؟ اما چند وقت یک‌بار همراه صبحانه، دسر می‌خورید؟
یک مطالعه نشان داده است که بزرگسالان چاقی که قصد دارند وزنشان را کم کنند، با خوردن صبحانه‌‌های سرشار از کربوهیدرات، پروتئین، …و دسر به هدفشان می‌رسند. این تحقیق هم‌چنان نشان داد که نه تنها شرکت‌کنندگانی که رژیم‌های کم‌کالری را رعایت کرده بودند، کاهش وزن میانگین ۳۰ تا ۳۳ پوندی داشتند، بلکه آن دسته از شرکت‌کنندگانی که همراه با صبحانه، دسر خورده بودند، پس از پایان برنامه، علاوه بر مقدار فوق به‌طور متوسط ۱۵ پوند کاهش وزن بیش‌تر را تجربه کردند.
یکی از محققان در زمینه مصرف دسر همراه با صبحانه معتقد است که هدف از اجرای یک رژیم لاغری نه تنها باید وزن را کاهش دهد بلکه بایستی کاهش گرسنگی و ولع مصرف را نیز نتیجه دهد و به این طریق از افرایش وزن مجدد جلوگیری کند. رعایت رژیم صبحانه همراه با دسر چنین نتیجه‌ای در بر دارد. افرادی که همراه با صبحانه دسر مصرف کردند، احساس گرسنگی و ولع کمتری نسبت به گروه دیگری که صبحانه کم‌کربوهیدرات مصرف کرده بودند، داشتند.

سوسیس و نوشیدنی

استفاده از سوسیس و نوشیدنی در وعده های غذایی

اوو ترا یکی از مدیران آنلاین از آریزونا علاقه زیادی به دو ماده غذایی سوسیس و نوشیدنی داشت و به مدت ۳۰ روز با این رژیم غذایی اصلی زندگی کرد. نتیجه این سبک مصرف مواد غذایی، کاهش وزن حدودا ۲۰ پوندی بود. ترا با استفاده از روش شمارش و محدودسازی کالری، روزانه حدود ۱۵۰۰ کالری سوسیس با کیفیت و نوشیدنی مصرف کرد. طبق گفته ترا، نکته اصلی در خوردن سوسیس ارگانیک است. در حالی که این رژیم غیر عاقلانه و دیوانه‌وار پروزتئین دارد، در مجموع بر حسب مزایای کلی تغذیه‌ای امتیازی نمی‌گیرد. البته هیچ‌گاه چنین رژیم غذایی ناسالمی پیشنهاد نمی‌شود و شاید احمقانه‌ترین رژیم غذایی این لیست باشد!

رژیم غذایی باکتری

استفاده از ماست سرشار از باکتری مهم است.

اگر بدانید کاهش و افزایش وزن شما بیش‌تر از نوع غذاهایی که مصرف می‌کنید یا مصرف نمی‌کنید، وابسته به باکتری‌ای باشد که معده‌تان وجود دارد، چه حسی پیدا می‌کنید؟ این نظریه‌ای است که رافائل کلمن، نویسنده کتاب رژیم غذایی میکروبیوم مطرح کرد. او چنین استدلال می کند که به‌جای نگرانی راجع به میزان کربوهیدرات، چربی‌ و پروتئینی که مصرف می‌کنید، باید انرژی‌تان را روی باکتری‌های خوب و بد بدنتان متمرکز کنید. طبق تحقیقات، مصرف بیش‌تر باکتری‌های خوب به شما کمک می‌کند که با وسوسه‌های غدایی و افزایش وزن مبارزه کنید. برای بالا بردن سطح باکتری‌های خوب بدنتان سعی کنید روزانه یک مکمل پروبیوتیک مصرف کنید یا ماست ساده بخورید که یک محیط کشت زنده و فعال است.

رژیم‌های غذایی زنجیره‌ای

رژیم‌های غذایی زنجیره‌ای

قطعا پیشنهاد وسوسه برانگیزی است که هم ساندویچ بخورید و هم لاغر شوید. جمع این دو متناقض به نظر می‌رسد ولی در کمال تعجب واقعی است. شاید داستان جارد فوگل، سخنگوی فروشگاه‌های ساندویچ ساب‌وی را شنیده باشید. او با خوردن دو ساندویچ ساب‌وی در روز به مدت یک سال، ۲۴۵ پوند وزن کم کرد. کاهش وزن چشمگیر او باعث شد او چندین سال سخنگوی برند ساب‌وی باشد و نتایج رژیم غذایی زنجیره‌ای او، الهام‌بخش دیگران شد. در واقع این انتصاب، یک روش تبلیغاتی موثر بود که مشتاقان کاهش وزن را که طیف گسترده‌ای را در بر می‌گیرند، برای خوردن این ساندویچ وسوسه کند. به تازگی نیز، فردی به نام کریستین هال ساکن ایالت ویرجینیا از مزایای غذاهای با کالری برچسب‌شده استارباک و دسترسی به فروشگاه‌های این برند بهره برد و توانست در طول ۲ سال وزنش را به میزان ۷۵ پوند کاهش دهد.

رژیم غذایی سوپ کلم

لزوم استفاده از رژیم غذایی سوپ کلم در وعده های غذایی

این رژیم غذایی بیش‌تر از هر چیزی یک رژیم غذایی تصادفی است که اتفاقی به وجود آمده است. این نوع رژیم غذایی، خوردن سوپ کلم به‌عنوان صبحانه، ناهار و شام را به مدت ۷ روز متوالی تجویز می‌کند. اکثر افرادی که این رژیم غذایی را تجربه کردند، از کاهش ۱۰ پوندی وزن خود با مصرف این سوپ کم کالری که شامل پیاز سبز، فلفل سبز، گوجه فرنگی، هویج، قارچ، کرفس و البته نصف کلم کامل، خبر دادند. رژیم غذایی سوپ کلم برای کاهش وزن جواب می‌دهد و با این وجود که کم‌کالری است، به‌دلیل این‌که از آب تشکیل شده است، باعث می‌شود که احساس سیری کنید. گفته شده که این سوپ علی رغم آن‌چه به نظر می‌رسد، سوپی خوشمزه است.
با رعایت این رژیم غذایی فقط چربی از دست نمی‌دهید، بلکه ترکیبی از آب و چربی را از دست خواهید داد و حتی ممکن است عضله‌هایتان نیز تحلیل رود. هم‌چنین به‌دلیل کم‌کالری بودن این سوپ، با مصرف آن، ممکن است سطح انرژی‌تان کاهش یابد و سردرد، سبکی سر و دیگر علائم را تجربه کنید. این عوارض هم‌چنین نتیجه نرسیدن کالری کافی به بدن به‌خصوص کمبود کربوهیدرات است.

سخن آخر

در این مقاله ۵ مورد از رژیم‌های غذایی برای کاهش وزن که عجیب به نظر می‌رسند، معرفی شد. این رژیم‌ها اغلب ناسالم هستند و لزوما رژیم‌هایی نیستند که توسط متخصصان توصیه شوند. مشاهده کردید که حتی رژیمی مانند سوپ کلم که ممکن است رژیم غذایی خوبی برای کاهش وزن به نظر برسد، عوارضی به دنبال دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *