مراقبت از بدنمراقبت از پوستمراقبت از مو

۴ عادت اشتباه در حمام، که باید آنها را ترک کنید!

۴ عادت اشتباه در حمام، که باید آنها را ترک کنید!

  • شستشوی روزانه مو

این تصور اشتباه را از خود دور کنید که اگر هر روز در حمام موهای خود را با شامپو شتسشو دهید، موهای زیباتر و درخشان‌تری خواهید داشت. شتسشوی بیش از هفته‌ای دوبار مو به وسیله‌ی شامپو باعث می‌شود که پوست سر روغن طبیعی خود را از دست بدهد و دچار عدم تعادل در تنظیم رطوبت خود شود. همچنین ریزش و کدر شدن مو از دیگر ضررهای شستشوی روزانه مو با شامپو می‌باشد. اگر بنا به هردلیلی مایل به استحمام روزانه هستید، ترجیحا از شامپو استفاده نکنید و در صورت لزوم با یک نرم‌کننده سبک با PH پایین موهای خود را بشویید.

۴ عادت اشتباه در حمام، که باید آنها را ترک کنید!

  • درجه بسیار داغ/سرد آب

همیشه جانب اعتدال را در پیش بگیرید، حتی در حمام! درجه دمای آب را به صورت معتدل تنظیم کنید. آب داغ می‌‌تواند ضررهای مختلفی برای پوست و مو چون از بین رفتن فولیکول‌های مو، خشکی شدید پوست، چروکیدگی، از بین رفتن لایه چربی پوست و … شود. البته که استحمام با آب بسیار سرد نیز، برخلاف تصور عموم، همیشه پر فایده نیست و ضررهای خودش را دارد. استحمام مداوم و طولانی با آب سرد می‌تواند باعث افت فشار خون و سکته در افراد شود. توصیه می‌شود آب‌کشی با آب سرد حداکثر ۳۰ ثانیه به طول بیانجامد. این کار می‌تواند سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کند.

  • لایه‌برداری افراطی!

یکی از بهترین عادت‌های مراقبتی پوست که می‌توان در خانه آن را انجام داد، لایه‌برداری است. این کار اما تا وقتی عادت خوب تلقی می‌شود که افراطی در آن صورت نگیرد. تکرار مداوم لایه‌برداری در هر بار استحمام باعث خشکی شدید پوست و التهاب آن می‌شود. طبق توصیه پزشکان مناسب‌ترین دوره برای لایه‌برداری پوست در حمام ۲۷ روز یک بار است.

  • نشستن پا

پا به عنوان سطح مقطع بدن انسان، یکی از پرکاربردترین اعضای بدن او در طول شبانه روز به حساب می‌آید. این مساله طبیعتا باید باعث توجه هرچه بیشتر به این عضو مهم بدن شود اما عموما برعکس آن در حمام اتفاق می‌افتد! بیشتر توجه ما در حین استحمام به شتسشوی مو، پوست بدن و صورت است. در حالیکه کف پایی که روی آن ایستاده‌ایم نیز، به پاکیزگی و شتسشوی مداوم احتیاج دارد. توصیه می‌شود که شستشوی پاها روزانه تکرار شود و به هر بار استحمام محدود نشود. پاها را به وسیله‌ی یک صابون ملایم شستشو کرده و سپس به طور کامل آن را خشک نمایید. زیرا رطوبت و گرمای ناحیه پا محل مناسبی برای رشد انواع باکتری و قارچ‌ها است.

 

کالاهای پیشنهادی:
نمایش بیشتر
محصولات پوست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن