مراقبت از مو

۸ اشتباه رایج خانم‌ها در مراقبت از مو (۲)

اختصاصی مجله اسپا:

۸ اشتباه رایج خانم‌ها در مراقبت از مو (۲)

مراقبت از مو همانند خیلی از کارها احتیاج به رسیدگی هایی همراه با علم وشناخت مو  و جنس مو  دارد. که در مقاله ذیل به آنها می پردازیم :

       ۵- خشک کردن شدید مو با حوله

بسیاری از محصولات مراقبتی مانند سرم‌ها یا ماسک‌های مو، باید بر روی موهای نیمه مرطوب اعمال شوند. اغلب مردم بر حسب عادت برای نیمه خشک کردن موهای خود، به روش سنتی خشک کردن با حوله پناه می‌برند. روشی که اشتباه نیست اما افراط در آن می‌تواند برای موها مشکل‌ساز شود. کشیدن شدید حوله بر روی موهای حساس و خیس به زبر شدن کولیتیکل (پوستک مو)، وز، کدر و شکننده شدن موها می‌انجامد. بهتر است برای خشک کردن موها به لطافت حوله را بر روی موهای خود بکشید. سپس موهای خود را در هوا تکان دهید و با انگشتان خود به آرامی آب باقی مانده بر روی موهای خود را بکشید.

       ۶- استفاده نکردن از محافظ در برابر وسایل حرارتی حالت‌دهنده مو

موهای شما صاف است و همیشه آرزوی داشتن موهای فر را دارید؟! یا شاید موهای فری دارید که در حسرت موهای لخت مانده‌اید!؟ اگر شما هم جزو این دو دسته نباشید، حتما و حداقل یک نفر در اطرافیان خود می‌شناسید که از حالت طبیعی موهای خود راضی نیست و برای عوض کردن شرایط، رو به وسایل حرارتی حالت‌دهنده مو مانند اتوی مو، بابلیس و … آورده‌اند. ضررهایی که این وسایل بر موها وارد می‌کنند، بر کسی پوشیده نیست. اما راه چاره‌ای که بسیاری از خانم‌ها آن را نادیده‌ می‌گیرند، استفاده از محصولات محافظ در برابر حرارت است. اسپری و سرم‌های بسیاری در بازار از برندهای مختلف وجود دارد که با ایجاد حفاظ حرارتی از موها، در برابر حرارت محافظت و مراقبت می‌کند.

۸ اشتباه رایج خانم‌ها در مراقبت از مو (۲)

       ۷- استفاده از حالت‌دهنده‌های داغ بر روی موهای خیس

موهای خیس و اتو یا بابلیس داغ به هیچ‌وجه با یکدیگر سر سازش ندارند! این وسایل حرارتی داغ در صورت استفاده بر موهای خیس می‌توانند به راحتی فولیکول‌های آنها بسوزانند، ضعیف کنند و از بین ببرند. یکی از کارهایی که حتی در عجله زیاد هم باید آن را رعایت کنید، خشک کردن کامل مو قبل از استفاده از اتو یا بابلیس می‌باشد.

۸ اشتباه رایج خانم‌ها در مراقبت از مو (۲)

      ۸- موخوره قابل درمان است!

با عرض پوزش باید بگوییم که این جمله را در هر کجا شنیدید به علم کافی آن فرد در مورد مراقبت مو شک کنید! موخوره به هیچ‌ عنوان قابل درمان نیست! وقتی که انتهای موهای شما دو یا چند شاخه می‌شود، هیچ چیزی به جز کوتاهی آن قسمت، درمان موهای آسیب‌دیده شما نخواهد بود. البته که رعایت کردن موارد قبلی ذکر شده مانند اتو یا بابلیس نکشیدن، اجتناب از شستشوی بیش از حد و … باعث کمک به بهبود وضعیت موها خواهد شد اما درمان قطعی آن اتفاق نخواهد افتاد. محصولات دیگری مانند انواع سرم‌های مو یا روغن‌های طبیعی چون آرگان یا نارگیل نیز، می‌تواند از به وجود آمدن موخوره جلوگیری کند.

 

 

کالاهای پیشنهادی:
نمایش بیشتر
محصولات پوست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن