مراقبت از مو

۸ اشتباه رایج خانم‌ها در مراقبت مو! (۱)

اختصاصی مجله اسپا:

۸ اشتباه رایج خانم‌ها در مراقبت مو! (۱)

می‌توان گفت داشتن موهای زیبا و سالم، آرزوی هر کسی است. برخی برای رسیدن به این هدف تلاش‌های زیادی می‌کنند و برخی اعتقادی به انواع و اقسام روش‌های مراقبت از مو ندارند. حقیقت امر این است که رعایت کردن یک سری نکات ساده اما کلیدی باعث رسیدن به موهایی شاداب و سالم می‌شود. در ادامه به بررسی همین نکات ساده و روزمره‌ای می‌پردازیم که بسیاری از ما آنها را رعایت نکرده و دچار انواع مشکلات مو می‌شویم.

۸ اشتباه رایج خانم‌ها در مراقبت مو! (۱)

 

       ۱- برس نکشیدن مو قبل از حمام

همانطور که می‌دانیم، تارهای مو بسیار ظریف و نازک هستند. این ظرافت در زمان خیس بودن موها، چندین برابر شده و باعث می‌شود که آنها در معرض آسیب بیشتر قرار گیرند. موها اغلب در حین استحمام دچار گره‌خوردگی و پیچیدگی می‌شوند پس بهتر است که قبل از حمام موهای خود را شانه زنید تا در حین خیسی مو به مشکل بر نخورید. بعد از حمام نیز ترجیحا با کمک انگشت‌ها گره‌های بزرگ موی خود را باز کنید و با یک شانه چوبی دندانه بزرگ آنها را شانه زنید.

       ۲- شانه زدن انتهای مو

حتما بسیاری از شما شنیده‌اید که برای از دست نرفتن روغن طبیعی موها، نباید بیش از حد آنها را شانه زد. این حرف تا حدودی درست است اما برخی در این کار افراط را در پیش می‌گیرند. به این صورت که برای نرساندن آسیب به ریشه مو و پوست سر، همیشه فقط انتهای آن را شانه می‌کنند. باید بدانیم که این کار نه تنها به سلامت موها کمکی نمی‌کند، بلکه باعث کدر شدن قسمت‌های بالای مو می‌شود. توصیه می‌شود موها را با یک برس چوبی به آرامی از پوست سر تا انتهای موها شانه زنید تا موها رشد و درخشش یکدستی را به دست آورند.

۸ اشتباه رایج خانم‌ها در مراقبت مو! (۱)

       ۳- وسواس موهای کثیف

جالب است که بدانیم موهای ما نه تنها از شتسشوی روزانه سودی نمی‌برند، بلکه دچار ضرر نیز می‌شوند. کسانی که از دچار وسواس موهای کثیف هستند با شستشوی روزانه موهای خود باعث بهم زدن تعادل چربی موها، نازک و کدر شدن آنها می‌شود. پس به طور کلی شتسشوی روزانه موها با شامپو باید از برنامه مراقبتی موهای شما حذف و در صورت استحمام روزانه به شتسشوی موها با آب و یا حداکثر یک نرم‌کننده بسنده شود.

      ۴- استفاده از تافت یا ژل قبل از حالت‌دهی مو

آیا تا به حال پیش آمده است که در حین اتو کشیدن یا فر کردن موهای خود، صدای سوختگی یا جلزولز شنیده باشید!؟ اگر پاسخ شما مثبت است باید بگوییم که شما نیز مرتکب این اشتباه بزرگ می‌شوید. محصولات حالت‌دهی مو مانند ژل یا تافت دارای الکل هستند و این الکل در تماس با گرما دچار واکنش شیمیایی شده و موها را می‌سوزاند. بنابراین همیشه پس از حالت‌دهی موها با وسایل حرارتی، از محصولات حالت‌دهی مو استفاده کنید.

 

کالاهای پیشنهادی:
نمایش بیشتر
محصولات پوست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن