مراقبت از بدنمراقبت از پوستمراقبت از مو

روغن آرگان؛ فواید و مضرات! (قسمت دوم)

اختصاصی مجله اسپا:

روغن آرگان؛ فواید و مضرات!

همانطور که در مطلب پیشین خواندید، روغن آرگان با خواص فوق‌ العاده‌ی خود، در سال‌ های اخیر جایگاه محبوبی در میان مردم برای خود باز کرده است. در مقاله پیش رو نگاهی به سایر کاربرد هایش می‌پردازیم.یکی دیگر از خواص شگفتی‌ آور ان، میزان بالای آنتی‌ اکسیدان آن است. این خاصیت محققان را بر آن داشت تا فرضیه‌ کاهش خطر ابتلا به بیماری‌ های قلبی به کمک این روغن مطرح کنند.

در مطالعه دیگری ثابت شد که می‌تواند چربی موجود در خون فرد دیابتی را کاهش دهد. محققان آمریکایی در تحقیقات دیگری به خاصیت درمانی این روغن برای سوختگی‌ های شدید پی بردند.

 آرگان در چه فرم‌ هایی قابل تهیه است؟

از آنجا که درختان آرگان بومی مراکش هستند، محصولات آرگان  اغلب به عنوان روغن آرگان مراکشی نام‌ گذاری می‌شوند. که از دیرباز در مراکش به عنوان درمان موضعی برای مشکلات پوستی استفاده می‌شود.

محصولات مختلف آرایشی و بهداشتی با پایه  آرگان در بازار موجود هستند. محصولاتی چون مراقبت‌ های شخصی، از جمله کرم، لوسیون، سرم، ماسک صورت، شامپو و تهویه مطبوع استفاده می‌شود. همچنین روغن خوراکی این محصول نیز برای آشپزی قابل تهیه است.

روغن آرگان؛ فواید و مضرات! (قسمت دوم)

روغن آرگان را از کجا خریداری کنیم؟

بدیهی است که خانه اصلی محصولات زیبایی و بهداشتی، فروشگاه‌ های بزرگ و داروخانه‌ ها هستند.

آیا روغن آرگان می‌تواند مضر باشد؟

در پاسخ باید گفت، بله و خیر! استفاده از آن نیز مانند هر ماده دیگری می‌تواند عوارض جانبی خود را داشته باشد. مشکلاتی چون آلرژی و حساسیت به این محصول که به ما یادآوری می‌کند قبل از استفاده از هر محصولی حتی با پایه طبیعی و گیاهی با پزشک خود مشورت کنیم.

همچنین وجود ماده‌ای به نام توکوفرول در آن باعث افزایش زمان خونریزی در افراد می‌شود و نباید توسط افرادی که مشکل رقیقی خون دارند، مصرف شود. این موارد هنوز در سطح فرضیه هستند و به طور قطع ثابت نشده‌اند.

بنابراین اگر از روغن آرگان برای بهبود سطح سلامت خود استفاده می‌کنید، ابتدا مطمئن شوید که با پزشک خود مشورت کنید. از خود درمانی اجتناب کنید زیرا ممکن است عواقب جدی در پی داشته باشد.

 

کالاهای پیشنهادی:
نمایش بیشتر
محصولات پوست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن