بلاگ, مراقبت از پوست

مقایسه محصولات آبرسان پوست ۵ برند مطرح

محصولات آبرسان پوست

یکی از بخش‌های مهم بدن هر انسانی، پوست است که به‌نوعی، نماد سلامتی و شادابی هر فردی محسوب می‌شود. همه پوست‌ها در مواقعی دچار مشکلاتی می‌شوند که بسته‌به نوع جنس پوست آنها، مورد بررسی قرار گرفته و راه‌های درمانی لازم به آنها پیشنهاد می‌شود. در این مقاله به بررسی محصولات آبرسان پوست ۵ برند مطرح دنیا برای رفع این مشکلات میپردازیم.

نحوه بروز عارضه های پوستی در افراد مختلف

معمولا عارضه‌های پوستی در افراد، متفاوت هستند اما یکی ‌از مشکلاتی که برای اکثر پوست‌ها ایجاد می‌شود و ارتباط چندانی با جنس پوست افراد ندارد، مشکل بی‌آبی یا دهیدراته‌شدن پوست است. این‌مشکل به‌ویژه در سرما بیشتر دیده می‌شود و به‌دلیل کاهش ترشحات چربی موردنیاز پوست، آب خود را از‌دست‌داده و دچار خشکی و بی‌آبی می‌شود.

درمان عارضه های پوستی

در این‌مواقع با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی و نوشیدن مقادیر زیاد آب می‌توان این بی‌آبی را جبران و سلامت پوست را تضمین کرد. ازطرفی با استفاده از محصولات آبرسان پوست که هدف آنها به‌صورت اختصاصی، فرایند آبرسانی‌ به سلول‌های پوستی است، طراوت و جوانی را به پوست خود بازگرداند. امروزه محصولات آبرسان پوست با تنوع گسترده‌ای از برندهای مختلف در بازار وجود دارند که در ادامه این‌مطلب، ۵ برند مطرح در زمینه محصولات آبرسان پوست را مورد بررسی قرار‌خواهیم‌داد.

کرم آبرسان چیست و استفاده از آن چه‌ اهمیتی دارد؟

فرایند هیدرودرمی یا آبرسانی به پوست، به‌معنای رساندن رطوبت لازم و موردنیاز پوست است که باعث سلامت و جذابیت پوست و چهره خواهدشد. درواقع با کمک محصولات آبرسان پوست می‌توانید روند پیرشدن و افتادگی پوست را به‌تعویق بیاندازید. این‌موضوع اهمیت استفاده از آبرسان است‌ که باعث جوانی و سرحال‌شدن پوست می‌شود. چراکه همزمان با بالارفتن سن، پوست توانایی خود را برای حفظ رطوبت از دست‌داده و درصورت عدم استفاده از محصولات آبرسان پوست، این‌روند، سرعت بیشتری پیدا می‌کند. در این‌صورت با عبور از سن ۳۰ سالگی شاهد پوستی بدون آب و چروک خواهیدبود.

چطور می‌توان فهمید که پوست کم‌آب است؟

هر خشکی پوستی نشانه کم‌آب ‌بودن نیست و بهتر این ‌است که قبل‌از‌ خرید یکی از محصولات آبرسان پوست، بررسی‌کنید، که آیا پوست شما خشک است یا دهیدراته و کم‌آب، چراکه این‌دو موضوع مقوله‌ای متفاوت از یکدیگر بوده که هرکدام روش‌های مختلفی برای درمان دارند. درواقع خشکی پوست در اثر عوامل ژنتیکی و یا ترشح کمتر چربی پوست ایجاد می‌شود که باعث از دست‌دادن رطوبت و بروز خشکی و حالت کشیدگی در پوست می‌گردد. درحالیکه کم‌آب‌ شدن پوست از متداول‌ترین مشکلاتی است که همه‌نوع پوستی را می‌تواند درگیرکند و علت آن کاهش آب موجود در لایه‌های پوست است که باعث ایجاد حالت خستگی و از دست‌دادن شفافیت پوست خواهدشد.

نشانه های کم آبی پوست

اگر پوست شما دچار کم‌آبی باشد از طریق بررسی برخی نشانه‌ها مانند؛ حالت زبری پوست، مشاهده پوسته‌های خشک جداشده از پوست، حالت خشکی‌زدگی، مشاهده چروک‌های ریز در نقاط مختلف صورت و حالت خستگی و افتادگی پوست و بسیاری‌دیگر از علائم، نسبت ‌به درمان آن و استفاده از محصولات آبرسان پوست اقدام نمائید.

آیا آبرسان همان مرطوب‌کننده است؟

قطعأ مرطوب‌کننده‌ها با محصولات آبرسان پوست، متفاوت هستند و ترکیبات آبرسان علاوه‌ بر مرطوب‌ نگاه‌داشتن پوست، به‌جذب رطوبت نیز کمک خواهدکرد. اما مرطوب‌کننده‌ها متشکل‌از موادی هستند که یک‌نوع لایه محافظ برای جلوگیری از خارج‌شدن رطوبت پوست ایجاد می‌کند. درواقع پوست‌هایی‌ که دچار کم‌آبی هستند، می‌بایست در کنار محصولات آبرسان پوست، از مرطوب‌کننده‌ها نیز استفاده کنند.

دلایل کم‌ آب ‌شدن پوست

عوامل مختلفی در دهیدارته‌شدن پوست دخیل است که از مهم‌ترین آنها؛ بالارفتن سن، استحمام با آب دارای PH بالا، لایه‌برداری قوی و شدید پوست، شرایط بد آب‌وهوایی، کمبود خواب، استرس زیاد، رژیم‌های نامناسب غذایی و … است. پوست‌های چربی که دهیدراته می‌شوند برای جبران کم‌آبی خود، به ترشح سبوم روی‌آورده و در نتیجه باعث چرب‌شدن بیشتر پوست خواهدشد که به‌صورت انواع جوش نمایان می‌شود.

روش استفاده از آبرسان به ‌چه ‌نحو است؟

بهتر است قبل‌از مصرف محصولات آبرسان پوست، از یک‌شوینده مناسب برای تمیزکردن پوست و حذف هرنوع آلودگی از پوست خود، استفاده کنید. پس‌از خشک‌کردن صورت با حوله‌ای نرم، مقداری از کرم را روی پوست خود قرارداده و با نوک انگشتان خود و طی ضرباتی آرام، آبرسان را به‌خورد پوست خود بدهید. سعی‌کنید تمام نقاط صورت را به‌طور یکنواخت با کرم آبرسان پوشانده و به‌آرامی و در جهت بالا ماساژ بدهید تا به‌خوبی جذب گردد. البته توجه داشته‌باشید که از کرم‌های آبرسان در اطراف چشم و دهان، استفاده نکنید.

استفاده آبرسان برای گردن

همچنین شما می‌توانید از فواید محصولات آبرسان پوست برای نواحی گردن نیز بهره بگیرید و در پایان نیز با ضربات آرام و لمس نوک انگشتان هر دو دست، به‌جذب بیشتر و بهتر آن کمک‌کنید و روزانه دوبار این‌فرایند را انجام‌داده و سپس از یک‌مرطوب‌کننده مناسب پوست خود، برای حفظ رطوبت ایجاد‌شده استفاده کنید.

مقایسه محصولات آبرسان پوست ۵ برند مطرح

امروزه به‌دلیل استفاده فراوان و گسترده‌ای که محصولات آبرسان پوست می‌شود، برندهای مختلف داخلی و خارجی اقدام‌به تولید این‌نوع از محصولات پوستی نموده‌اند که در این‌بخش از مقاله، ۵ نوع از شناخته‌شده‌ترین انواع آبرسان‌های موجود در بازار را مورد ارزیابی قرارخواهیم‌داد و با بررسی ویژگی‌های هریک از این‌برندها و محصولات آبرسان آنها، شما را برای انتخاب یک‌محصول ایده‌ال، یاری خواهیم‌کرد.

آبرسان‌های کامان (comeon)

کامان یکی‌از برندهای مطرح ایرانی است که تولیدکننده محصولات متنوع پوستی بوده و در زمره کمپانی‌هایی به‌شمار می‌رودکه از جدیدترین دانش روز دنیا برای تهیه محصولات خود، استفاده می‌کند. این‌برند در سال‌های گذشته با معرفی محصولات با کیفیت پوست‌ومو، جای خود را میان تولیدکنندگان مطرح در این‌زمینه به‌خوبی باز کرده‌است. اخیرأ نیز شاهد رونمایی از مجموعه کرم‌های آبرسان این‌برند بوده‌ایم که تحت‌عنوان بمب‎های آبرسان کامان در کلیه فروشگاه‌ها و داروخانه‌ها، عرضه می‌شوند.

انواع آبرسان کامان

این آبرسان‌ها در ۵ نوع متفاوت با خواص گوناگون تهیه‌شده‌اند که همه افراد متناسب با نوع نیاز خود می‌توانند از آنها بهره لازم را کسب کنند. انواع مختلف این‌محصولات آبرسان، شامل ژل‌کرم حاوی کلاژن، آبرسان هیالورونیک‌اسید مخصوص آقایان، کرم آبرسان سری واتربمب، ژل‌کرم ویتامین C، بمب آبرسان حاوی عسل پوست‌های حساس و آبرسان حاوی کوآنزیم هستند‌که برای استفاده انواع پوست‌های نرمال، چرب، خشک و مختلط مناسب‌بوده و با آبرسانی قوی، نتایج فوق‌العاده‌ای را به‌دنبال خواهدداشت. ازآنجایی‌که پوست‌های کم‌آب، زمینه‌ساز بسیاری‌ از مشکلات پوستی مانند کاهش توان دفاعی پوست می‌شود، استفاده از آبرسان‎های کامان تا حدود زیادی می‌تواند از بروز این‌مشکلات، جلوگیری کند.

بمب آبرسان کامان

آبرسان‌های کامان که تحت‌عنوان بمب آبرسان معرفی شده‌اند با وجود ترکیباتی خاص مانند عصاره آناناس، عسل، توت و پشن علاوه‌بر آبرسانی پوست، باعث مشاهده نتایج فوق‌العاه‌ای مانند پرشدن چروک‌های ریز، کلاژن‌سازی، سفتی و لیفتیگ پوست، تنظیم چربی پوست، ترمیم برخی مشکلات پوستی و در نتیجه به‌وجودآمدن ظاهری یکدست و یکنواخت برای چهره خواهدشد.

آبرسان سینره

یکی‌دیگر از برندهای مطرح در زمینه تولید محصولات پوستی، سینره است. سینره نیز از جمله کمپانی‌های مهم ایرانی در زمینه تولیدات آرایشی‌و‌بهداشتی محسوب می‌شودکه کیفیت محصولات این‌برند در زمینه‌های پوست و مو، کاملا به‌اثبات رسیده‌است. در میان انواع تولیدات شرکت سینره، محصولات آبرسان پوست سینره به‌عنوان یکی‌از بهترین و محبوب‌ترین نام‌ها در میان انواع مختلف آبرسان، شناخته می‌شود. آبرسان سینره رطوبت مورد‌ نیاز پوست را تامین‌کرده و هرگونه چین‌وچروک را برطرف می‌سازد.

سرعت اثر بخشی آبرسان سینره

سرعت اثرگذاری این‌محصول به‌اندازه‌ای سریع‌ است که چندلحظه پس‌از استفاده از آبرسان سینره، پوست حالت شفاف و شاداب، به‌خودگرفته و هیدراته می‌شود. این‌محصول، همزمان دارای اثر مرطوب‌کنندگی نیز هست و باعث می‌شودکه پس‌از مصرف آن، لایه‌ای جهت جلوگیری‌از تبخیر رطوبت، برروی پوست ایجاد‌شود. در این‌صورت نیازی‌به استفاده از کرم‌های مرطوب‌کننده پس از آبرسان نخواهدبود. از دیگر ویژگی‌های کرم آبرسان سینره، عدم ایجاد چربی ناخوشایند و برق ناشی‌از آن بر روی پوست است.

ترکیبات آبرسان سینره

ترکیبات موجود در این‌نوع آبرسان، مانند عصاره مخمر که ماده‌ای مملو از ویتامین‌ها، پروتئین‌ها و مواد موردنیاز پوست است به‌همراه ترکیبات دیگری مانند روغن سبوس و شی باتر باعث  رطوبت‌رسانی فوق‌العاده، نرمی و محافظت‌از پوست و رطوبت آن خواهدشد. ضمن‌اینکه NMF نیز که یک‌نوع مرطوب‌کننده طبیعی است در محصولات آبرسان پوست سینره وجود دارد.

کرم‌های آبرسان اوریاژ (Uriage)

اوریاژ، برندی فرانسوی و شناخته‌شده در زمینه تولید محصولات پوستی است که در کنار فواید گسترده آن، اثرات درمانی و درازمدت نیز دارد. سابقه طولانی اوریاژ در درمان بیماری‌های پوستی، اعتبار این‌محصول و اعتماد مشتریان را به این‌برند افزایش‌داده‌است. یکی‌از ویژگی‌های محصولات اوریاژ، استفاده از آب معدنی “اوریاژ” است که سرشار از مزایا و دارای اثرات ترمیم‌کنندگی و درمانی بی‌نظیر است که محصولات آبرسان پوست این برند نیز بی‌بهره از این ویژگی‌ها نبوده و محتوی مقادیر فراوان از آب‌معدنی اوریاژ هستند.

آبرسان اوریاژ برای چه سنی مناسب است؟

آبرسان اوریاژ محصولی پرقدرت برای هیدراته‌کردن عمقی پوست است که با استفاده مداوم آن به‌صورت روزانه، شاهد محوشدن اثرات چروک و ترمیم پوست خواهید بود. استفاده از آبرسان این برند، برای هر سنی حتی سنین بالاتر از ۳۵ سال و چروک‌های عمقی نیز موثر بوده و اثربخشی آن قابل رویت خواهد بود. وجود ترکیبات بسیار قوی در آبرسان اوریاژ، تاثیر آن را تا یک‌روز افزایش‌داده و علاوه بر بازگرداندن رطوبت از دست‌رفته پوست، حالت خشکی و کدری آن را نیز برطرف خواهد کرد. ساختار سبک، احساس خنکی، درخشندگی پوست پس از استفاده و سرعت جذب و تاثیر از دیگر ویژگی‌های محصولات آبرسان اوریاژ است.

کرم آبرسان لاروش پوزای

از میان برندهای خارجی و محصولات فرانسوی، لاروش پوزای یک نام شناخته‌شده و مطرح به‌شمار می‌رود که این سال‌ها با تولید محصولات مختلف پوستی، توانسته است محبوبیت فراوانی را کسب کند. از میان تولیدات مختلف این شرکت، آبرسان لاروش پوزای است که یک محصول بی‌نظیر با توانایی آبرسانی عمیق به‌شمار می‌رود. اگر در میان دو محصول فرانسوی لاروش پوزای و اوریاژ، دچار تردید در انتخاب شدید، پیشنهاد ما کرم لاروش پوزای است. چراکه دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی است که در اوریاژ دیده نمی‌شود.

علت محبوبیت آبرسان های لاروش پوزای

بافت سبک و جذب سریع این محصول به‌همراه رایحه بسیار خوش آن باعث‌شده، عده‌ای به‌همین دلیل از این برند محصولات آبرسان پوست استفاده کنند. وجود هیالورونیک‌اسید در این کرم آبرسان، موجب تقویت قدرت آبرسانی این‌محصول شده و پس از استفاده از آن، شاهد تغییرات عمده‌ای در پر شدن صورت خود خواهید بود. این‌محصول برای انواع پوست‌ها با هرنوع ویژگی نیز مناسب است البته نکته‌ای‌که وجود دارد، الکل موجود در آبرسان لاروش است که باعث می‌شود پوست‌های حساس با کمی تردید، از آن استفاده کنند.

بهترین انتخاب برای پوست های چرب

پوست‌های نرمال نیز می‌توانند محصول قوی‌تری را استفاده کنند و برای آنها تاثیر چشمگیری به‌دنبال نخواهد داشت. اما این آبرسان برای پوست‌های چرب یک پیشنهاد عالی است و شاید در میان انواع محصولات آبرسان پوست، بهترین محصول برای پوست‌های چرب و مختلط باشد. این آبرسان، فاقد خاصیت مرطوب‌کنندگی پوست است و می‌بایست برای حفظ رطوبت، از یک کرم مرطوب‌کننده جداگانه استفاده کنید.

کرم آبرسان اون

آخرین محصولی را که در این‌مطلب مورد بررسی قرار می‌دهیم، کرم آبرسان اون است. مردم کشور ما به خوبی با تولیدات کمپانی اون فرانسه آشنایی دارند و انواع مختلف محصولات پوستی این شرکت، در کشور ما به‌فروش می‌رسد. یکی از محصولات پرطرفدار اون، کرم‌های آبرسان اون است که برای پوست‌های مختلف، تولیدات به‌خصوصی‌را ارائه‌داده است.

مهمترین ویژگی محصولات اون

اصلی‌ترین ویژگی همه محصولات آبرسان پوست اون، برخورداری از آب چشمه اون است که با داشتن خواص بی‌نظیر ترمیم‌کنندگی، تسکین پوست و کاهش حساسیت‌های پوستی، اثر درمانی نیز بر روی انواع پوست‌ها خواهد داشت. وجود ترکیبات مغذی با اثربخشی فوری و تامین رطوبت در لایه‌های عمقی و سطحی پوست، این آبرسان را به یک‌محصول ویژه و خاص برای پوست‌های دهیدراته و خشک، مبدل ‌ساخته است.

رفع چین و چروک های پوست با آبرسان اون

ماندگاری اثر رطوبتی این کرم بر روی پوست و همچنین وجود مواد مرطوب‌کننده که مانع از تبخیر آب پوست می‌شود، نرمی و شادابی خاصی را برای پوست به‌همراه دارد و کلیه خطوط و چروک ناشی از دهیدراته‌شدن پوست را به‌محض استفاده، برطرف می‌سازد. استفاده مداوم از این آبرسان پس از حدود یکماه، رطوبت پوست را ۴ برابر کرده و تاثیر آن به‌اندازه‌ای است که نیاز به تکرار چندین‌باره آن در روز وجود ندارد.

بهترین انتخاب

همانطورکه اشاره‌شد امروزه محصولات آبرسان پوست از برندهای مختلفی در بازار دیده می‌شود اما قطعأ انتخاب یک‌ محصول صددرصد مناسب برای پوست، کار دشواری است. ازطرفی معمولا با مراجعه به فروشگاه‌های مواد آرایشی و بهداشتی، تمام فروشندگان از محصولات خود تعریف و تمجید می‌کنند و مدعی هستند که محصولات آنها تمام ویژگی‌های مربوط ‌به یک آبرسان خوب را دارا می‌باشند.

نتیجه گیری

برای شناخت محصول مورد نظر و با کیفیت، استفاده از روش آزمون و خطا است که در این‌حالت نیز باید یک هزینه هنگفت و تمام‌نشدنی را صرف انتخاب آبرسان‌های مختلف‌کرده تا بلاخره آبرسان مناسب پوست خود را پیدا کنید. به‌این‌ترتیب تنها راهکار رفع این‌مشکل، مراجعه به وب‌سایت‌های تولیدکننده و یا سایت‌های معتبری است که اطلاعات هر محصول را به‌همراه جزئیات مربوط‌به ترکیبات و طرز استفاده آنها، به‌طور کامل ارائه می‌دهند. در این‌صورت می‌توانید یک محصول ایده‌ال و متناسب با جنس پوست خود انتخاب کرده و استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *