مراقبت از مو

معضل ریزش مو پس از بارداری (۱)

معضل ریزش مو پس از بارداری و ۹ روش برای جلوگیری از آن (۱)

معضل ریزش مو پس از بارداری میتواند در پی تغییرات هورمونی باشد که در رشد مو اثر منفی داشته باشد .بارداری و زایمان دوره‌هایی هستند که باعث تغییرات هورمونی زیادی در بدن می‌شوند. این تغییرات هورمونی می‌توانند در رشد مو نیز تاثیر به سزایی داشته باشند. معمولا در دوره بارداری موها به رشد خود ادامه می‌دهند و یا حتی ضخیم‌تر نیز می‌شوند. قسمت ناراحت‌کننده ماجرا اما تقریبا دو تا سه ماه پس از زایمان شروع می‌شود. زمانی که موهای مادر، شروع به ریزش شدید می‌کنند. طبیعی است که کسی از این ماجرا خوشحال نمی‌شود اما مهم است که در این زمان خونسردی خود را حفظ کنید و بدانید که این اتفاق موقتی است و باید با صبر و حوصله به درمان و جلوگیری از بیشتر شدن آن بپردازید.

   ۱- موهای خود را نکِشید.

موهای شما در این زمان آسیب‌پذیر و ضعیف هستند، پس با مدل موهای کشیدنی مانند دم اسبی این کار را تسریع نبخشید. مدل موهای رها و آزادتر را برای کاهش فشار و آسیب بر موی خود انتخاب کنید. بیش از اندازه با موهای خود بازی نکنید برای مثال بر حسب عادت دور انگشت خود نپیچید و یا به سمت پایین نکشید. همچنین از لوازمی مانند کش، کلیپس، بیگودی و … حتی‌المقدور استفاده نکنید.

   ۲- از شانه با دندانه کم استفاده کنید.

شانه‌های با دندانه زیاد باعث می‌شود که موها بیشتر کشیده شوند و این فشار باعث ریزش آنها می‌شود. بهتر بجای آن است از شانه‌هایی با دندانه کم استفاده کنید. بسیار آرام و لطیف شانه بزنید. همچنین فراموش نکنید که موهای خیس شکننده هستند بنابراین حین شانه زدن موهای مرطوب، بسیار دقت کنید.

   ۳- از وسایل حرارتی مو دوری کنید.

وسایل حرارتی مو مانند اتو، سشوار یا بابلیس برای موهای سالم نیز آسیب‌زا هستند چه برسد به موهایی که دوره‌ی سختی را پشت سر می‌گذارند. استفاده از هر کدام از این وسایل باعث آسیب‌های جبران‌ناپذیری می‌شوند پس تا جایی که می‌توانید از آنها دوری کنید. در صورت نیاز به استفاده از سشوار سه نکته را فراموش نکنید:

  • استفاده از یک سرم موی محافظت در برابر حرارت
  • تنظیم کردن درجه سشوار در سردترین حالت خود
  • ایجاد فاصله حداقل ۳۰ سانتی‌متری بین مو و سشوار
  • محصول مناسب موی خود را پیدا کنید.

   ۴- محصول مناسب موی خود را پیدا کنید.

احتمالا باید چند محصول متفاوت اعم از شامپو، ماسک مو، سرم مو و … را امتحان کنید تا به محصول مناسب موی خود برسید. در حین خرید این اقلام به نکات زیر نیز توجه کنید:

  • به دنبال محصولاتی با برچسب «حجم‌دهنده» باشید.
  • از نرم‌کننده اجتناب کنید زیرا باعث تحریک و افزایش ریزش مو می‌گردد.
  • محصولاتی که حاوی بیوتین یا سیلیس هستند نیز می‌توانند در جلوگیری از ریزش مو به شما کمک کنند.

 

 

کالاهای پیشنهادی:
نمایش بیشتر
محصولات پوست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن