مراقبت از پوست

کابوس ناتمام لب‌ های خشک! (قسمت سوم)

اختصاصی مجله اسپا:

کابوس ناتمام لب‌های خشک! (قسمت سوم)

در دو مقاله‌ پیشین به طور مفصل راجع به چگونگی ایجاد رطوبت در پوست لب و کار هایی که باید از انجام آنها پرهیز کنیم، پرداختیم. در این مقاله نیز به مروز مرحله آخر این کابوس، یعنی محافظت از پوست لب خواهیم پرداخت! امیدوار هستیم که با اعمال این مراحل سه‌ گانه لب‌ های شما سلامت خود را بازیابی کنند و به فرم ایده‌ آل برسند.

لب‌ های خود را با شال بپوشانید.

شال‌ و روسری فقط برای پوشاندن گردن یا سر نیست بلکه می‌توانید با استفاده از آن از لب‌ های خود در برابر باد محافظت کنید. باد و گرد و خاک، قاتل رطوب لب‌ ها هستند و پوشاندن لب با شال یا روسری به جلوگیری از آن کمک می‌کند.

از یک چپ‌ استیک استفاده کنید.

استفاده از یک نرم‌ کننده لب یا چپ‌ استیک از ملزومات لب‌ های خشک به خصوص در فصول خشک مانند زمستان است. چپ‌ استیک به غیر از مرطوب کردن لب‌ های شما، از آن در برابر گرد و خاک موجود در هوا محافظت می‌کند.

dry-lips (10)

اما از این نکته غافل نشوید که استفاده بیش از حد از این محصول، می‌تواند باعث نتیجه معکوس و آلرژیک شدن محیط پوستی اطراف لب شود. پس سعی کنید حداکثر یک یا دو بار در روز از آن استفاده کنید.

قبل از شتسشو صورت، لب‌ های خود را چرب کنید.

در فوم یا مایع شستشوی صورت، ترکیباتی برای از بین بردن مواد آرایشی وجود دارد که می‌تواند برای لب‌ های شما مضر باشد. بهتر است قبل از شتسشوی صورت، به لب‌ های خود کمی چپ‌ استیک یا کرم مرطوب کننده بزنید تا از لب‌ های خود در برابر مواد شیمیایی پاک کننده محافظت کنید.

بر روی لب‌ های خود ضدآفتاب بزنید.

از این تصور اشتباه فاصله بگیرید که کرم ضدآفتاب فقط برای پوست صورت، و نه سایر اعضای آن است. لب‌ های شما نیز در معرض آفتاب‌ سوختگی قرار دارند. آفتاب شدید می‌تواند لب‌ های شما را ترک‌ خورده و بی‌ آب کند. پس به یاد داشته باشید که استفاده از کرم ضدآفتاب (حداقل SPF15) از ملزومات لب‌ های شما است.

 

کالاهای پیشنهادی:
نمایش بیشتر
محصولات پوست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن