مراقبت از مو

موهایی چون ابریشم، از رویا تا واقعیت

اختصاصی مجله اسپا:

موهایی چون ابریشم، از رویا تا واقعیت

هر خانمی آرزوی داشتن موهایی سالم، براق و زیبا را دارد. گاهی این آرزو انقدر دور و دست‌ نیافتنی به نظر می‌آید که برای فرد چاره‌ای جز کوتاه کردن مو نمی‌گذارد. پروسه‌ای که احتمالا خوشایند بسیاری از بانوان نباشد.

همه‌ ما نکات کلی‌ای راجع به حفظ و نگه‌ داری موهای بلند مانند دوری از وسایل حرارتی مو (اتو، سشوار و…)، مصرف ویتامین و… شنیده‌ایم اما اصول اولیه و واجب آن کدام‌ها هستند. در ادامه نگاهی اجمالی به مراحل رسیدن به موهایی زیبا، می‌اندازیم.

موهای خود را با لطافت و آرامش شستشو و خشک بنمایید.

موهای شما از بافت شکننده و ظریفی تشکیل شده است. در زمان استحمام به نرمی آن را شستشو کنید. طرز برخورد شما با موهای‌تان در حمام، تاثیر مستقیم با حالت آن بعد از حمام دارد. برای دوری از موهای وز شده، بعد از استحمام خود، حوله را محکم دور سر خود نپیچید بلکه آن را آرام و فقط برای آب‌ گیری روی سر خود بگذراید.

موهایی چون ابریشم، از رویا تا واقعیت
در صورت استحمام روزانه، موهای خود را هر روز شامپو نکنید.

شستشوی روزانه موها با شامپو بخصوص در پوست‌ های خشک، باعث بهم خوردن PH پوست سر خواهد شد. اگر عادت به استحمام روزانه دارید با نرم‌ کننده مخصوص موهایتان را شتسشو کنید.

موهای خود را در دمای اتاق خشک کنید.

بجای استفاده از سشوار، اجازه بدهید موهای‌تان در دمای اتاق خشک شود. اگر عادت به استحمام روزانه دارید، قطعا خشک کردن مو با سشوار به موهای شما آسیب می‌رساند پس اجازه بدهید موهایتان به روش طبیعی خشک شوند. در صورت لزوم استفاده از سشوار، بهتر است جلوتر از سرم موی مخصوص و مقاوم در برابر گرما استفاده کنید تا به موهایتان آسیب کمتری وارد شود.

موهایی چون ابریشم، از رویا تا واقعیت
از شانه مناسب استفاده کنید.

هرگز موهای خیس خود را با شانه پلاستیکی، شانه نکنید. این کار به مثابه یک مرگ اجباری برای تارهای موهای شما می‌ماند. بجای این کار بهتر است از شانه‌ای با دندانه‌ های بزرگ و فاصله دار استفاده کنید تا گره‌ های موی شما را به جای پاره کردن، به آرامی و نرمی باز کند.

موهایی چون ابریشم، از رویا تا واقعیت
موهای طبیعی خود را دوست داشته باشید.

ممکن است موهای شما دقیقا همان رنگ، بافت و مدلی که می‌خواهید نباشد، اما می‌تواند سالم، زیبا و ابریشمی به نظر بیاید. موهای خود را با رنگ‌ های شیمیایی، صاف‌کننده‌ یا فرکننده‌ های مو و… مریض نکنید. این عوامل باعث شکننده شدن، موخوره و ریزش موی شما می‌شوند.

با رعایت موارد ذکر شده، شما قدم‌های اولیه برای رسیدن به موهای زیبا و سالم را برداشته‌اید. بله! قدم‌ های اولیه! برای داشتن موهایی شاداب، باید با حوصله و صبور بود و از توقع نتیجه زودتر از موعد را نداشت. همانطور که آسیب‌ دیدگی موهای شما طی مدت زمان مشخصی اتفاق افتاده، درمان آن نیز زمان خواهد برد.

در مطلب بعدی به بررسی راه‌های طبیعی و خانگی برای براق و ابریشمی بودن مو خواهیم پرداخت.

 

کالاهای پیشنهادی:
برچسب ها
نمایش بیشتر
محصولات پوست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن