تغذیه

رژیم غذایی سالم (قسمت دوم)

اختصاصی مجله اسپا:

رژیم غذایی سالم

در مطلب پیشین خواندیم که ویژگی‌ های یک رژیم غذایی جامع و سالم چیست. در این مقاله که به نوعی گام دوم در راه تغذیه سالم است، می‌خوانیم که چگونه می‌توان تصمیم‌ های ساده و کوچک اما بسیار تاثیرگذار برای رسیدن به یک رژیم غذایی مناسب برداشت.

تا می‌توانید آب بنوشید.

تاثیرات شگرف آب، این مایه حیات، بر کسی پوشیده نیست اما اگر لازم باشد، در هر مبحث مرتبط با سلامت بدن، باید از نقش پررنگ و غیر قابل حذف آب صحبت کرد. آب با پایه H2O به بدن شما کمک می‌کند تا هیدراته بماند. مصرف آب زیاد به شما احساس سیری می‌دهد و در روند کاهش وزن مفید واقع می‌شود.

اگر احساس گرسنگی می‌کنید به مدت ۱۵ دقیقه قبل از صرف غذا، یک لیوان پر آب بنوشید. بعد از ۱۵ دقیقه اگر همچنان احساس گرسنگی کردید، می‌توانید مقداری غذا میل کنید.

همچنین نوشیدن آب قبل و بعد از هر وعده غذایی به هضم و دستگاه گوارش کمک شایانی می‌کند. یک بطری آب همیشه همراه خود داشته باشید تا در مواقع تشنگی به راحتی به آب دسترسی داشته باشید.

4-healthy-diet

از نوشیدنی‌ های با قند مصنوعی اجتناب کنید.

نوشیدنی‌ های غیر الکلی شامل نوشابه‌، آبمیوه غیر طبیعی، نوشیدنی‌ های ورزشی و انرژی‌زا و کلیه نوشیدنی‌ هایی که دارای شیرین‌ کننده‌ های مصنوعی می‌باشند. ترک کردن این نوشیدنی‌ های مضر، یکی از ساده‌ ترین و کار آمد ترین راه‌ ها برای رسیدن به تغذیه سالم است.

یک لیوان فراپوچینو به تنهایی دارای ۵۰۰ کالری است. مصرف این نوشیدنی‌ ها هرچند مدت یک بار و برای تنوع ضرری ندارد اما قرار دادن آنها جزو اعضای ثابت رژیم غذایی خود، برای سلامت بدن تهدید جدی خواهد بود.

5-healthy-diet

دوشنبه‌ های بدون گوشت!

دوشنبه‌ های بدون گوشت نام یک کمپین معروف در دنیا است که در سال ۲۰۰۳ در آمریکا شروع به فعالیت کرد. هدف این کمپین تبلیغاتی که به کمک به حیات سیاره زمین و سلامت خود انسان‌ ها بود، قرار بر این گذاشته شد که روز های دوشنبه هر هفته، همه مردم جهان، غذا هایی بدون گوشت مصرف کنند.

خوردن گوشت کمتر مزایای زیادی دارد. مضاف بر اینکه در رژیم‌ های غذایی اکثر مردم، پروتئین بدن به میزان کافی از طریق مواد غذایی دیگر تامین می‌شود.

فست‌ فود، دشمن سلامتی!

با اینکه بسیاری از مردم، از مضرات و عوارض فست‌ فود ها مطلع هستند، حداقل در یک وعده‌ غذایی در هفته از آن مصرف می‌کنند. یک وعده فست‌ فود که اغلب فرآوری‌ شده، سرخ‌ شده و بیش از حد شور است، به راحتی بیش از نیمی از کالری مورد نیاز یک روز شما را تامین می‌کند. کالری که بیشتر آن به چربی و کلسترول بد خون تبدیل می‌شود.

 

کالاهای پیشنهادی:
برچسب ها
نمایش بیشتر
محصولات پوست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن