تغذیهمراقبت از بدن

۱۵ راز شگفتی ساز غذاهای ژاپنی (۳)

اختصاصی مجله اسپا:

۱۵ راز شگفتی ساز غذاهای ژاپنی (۳)

تاثیر غذاهای ژاپنی در سرطان چه میباشد که استفاده از غذاهای ژاپنی تاثیر بسزایی در جلوگیری از سرطان دارد.

آمار پایین سرطان:

برخی اوقات آمار و ارقام خود به تنهایی نشان‌دهنده میزان مضر یا مفید بودن یک چیز را بدون هیچ سخنی مشخص می‌کند. آمار مبتلایان به سرطان در ژاپنی‌ها به طرز چشمگیری پایین می‌باشد. طبق محاسبات انجام شده تنها ۴۲% از زنان ژاپنی در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه قرار دارند. این در حالی است که این رقم در بین زنان آمریکایی به ۷۶% نیز می‌رسد. همچنین آمار مردان مبتلا به پروستات در ژاپنی‌ها حدد ۲۳% و در بین آمریکایی‌ها ۸۴% می‌باشد. ژاپنی‌ها این آمار پایین را مدیون رژیم غذایی پر فیبر و سرشار از گیاهان مغذی می‌باشند.

  1. وزن متناسب:

همانطور که پیش‌تر گفته شد گرایش طبیعی مردم ژاپن به داشتن رژیم غذایی سالم و در نهایت بدن سالم است. این گرایش مثبت تاثیر مستقیمی بر وزن متناسب مردم ژاپن دارد. BMI یا شاخص توده بدنی ایده‌آل بین ۱۸٫۵ تا ۲۴٫۹ است. BMI ژاپنی‌ها عددی بین ۲۱٫۵ تا ۲۳٫۲ می‌باشد که این رقم در مقایسه با آمریکایی‌ها به ۲۸٫۵ می‌رسد. رژیم غذایی ژاپنی یک رژیم ایده‌آل برای حفظ BMI بدن در بهترین حالت خود است. رژیمی که در عین حفظ لاغری فرد، سلامت او را تضمین می‌کند. معمولا افراد برای کاهش وزن به رژیم‌های نادرست  افراطی روی می‌آورند که باعث کاهش شدید سطح انرژی بدن و سوء‌تغذیه در فرد می‌شود.

۱۵ راز شگفتی ساز غذاهای ژاپنی (۳)

  1. منبع غنی آنزیمهای طبیعی:

آنزیم‌ها پروتئین‌های پیچیده‌تر یا اسیدهای آمینه‌ای هستند که به عملکرد طبیعی بدن کمک می‌کنند. این چگونگی فرآیند تولید انرژی در بدن ما می‌باشد. وقتی غذا پخته می‌شود یا تحت حرارت زیاد قرار می‌گیرد، کیفیت آنزیم‌های آن به دلیل حرارت به شدت تحت تاثیر قرار می‌گیرند. اگر غذا بیش از حد در معرض حرارت قرار گیرد، آنزیم‌های موجود در آن نابود می‌شوند. این بدان معنی است که در پروسه هضم غذای پخته شده یا حرارت دیده، بدن روند سخت‌تری را طی خواهد کرد. غذاهای ژاپنی اغلب شامل غذاهای خامی هستند که به ندرت و تحت درجه حرارت بسیار پایین پخته می‌شوند. این روش طبخ یکی از رازهایی است که به ژاپنی‌ها این امکان را می‌دهد که از هر وعده غذایی خود، حداکثر میزان آنزیم‌ها را به دست ‌آورند.

 

کالاهای پیشنهادی:
نمایش بیشتر
محصولات پوست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن