تغذیهمراقبت از بدن

۱۵ راز شگفتی‌ساز غذاهای ژاپنی (۴)

اختصاصی مجله اسپا:

۱۵ راز شگفتی‌ساز غذاهای ژاپنی (۴)

غذاهای ژاپنی از اهمیت خاصی برخوردارند چرا که برای مواردی که سلامتی بدن به آن بستگی دارد غذاهای ژاپنی رعایت می کنند

  1. سطح سالم فشار خون:

در سویا آنزیم‌هایی وجود دارند که ایزوفلاون نامیده می‌شوند. این آنزیم‌ها که در محصولات مختلف با پایه سویا مثل شیر سویا یا توفو وجود دارند، به بدن کمک می‌کنند که فشار خون را تنظیم کند و در حد متعادل نگه دارد. یک رژیم غذایی بر پایه سویا، باعث باز شدن رگ‌ها و عروق خونی و در نتیجه کاهش فشار خون می‌شود. اگر سابقه فشار خون خانوادگی دارید، بهتر است حتما سویا را وارد برنامه غذایی خود کنید. توفو را به راحتی در همه‌ی فروشگاه‌های مواد غذایی می‌توان یافت و شیر سویا نیز با توجه به مزه‌ی مشابه، جایگزین خوبی برای شیر معمولی است. اما توصیه کلی‌تر و راحت‌تر، پذیرفتن رژیم غذایی ژاپنی است. رژیم غذایی‌ای که به گفته محققان بهترین گزینه برای کاهش وزن و فشار خون محسوب می‌شود.

  1. غنی در مواد مغذی:

از دیگر مزایای رژیم غذایی ژاپنی، پوشش همه‌ جانبه آن است. این جمله به آن معنی است که این رژیم تقریبا تمام مواد لازم را، در حالیکه برای آن دارای کمترین ضرر باشد، به بدن می‌رساند. غذاهای ژاپنی سرشار از مواد مغذی هستند. بخشی از این مغذی بودن رژیم غذایی ژاپنی، مدیون سبزیجات بسیار زیاد آن است. سبزیجات دارای فایده‌های بسیاری چون چربی کم، پروتئین گیاهی بالا، قند کم و کربوهیدرات‌هایی بسیار بالا دارد. همانطور که پیش‌تر گفته شد، هر ژاپنی بالغ بین ۲۰ تا ۳۰ نوع سبزی مختلف در طول روز مصرف می‌کند. این عدد وقتی شگفتی‌سازتر می‌شود که بدانیم ژاپنی‌ها بیشتر این سبزیجات را به صورت خام مصرف می‌کنند بنابراین حجم زیادی از مواد مغذی را مستقیما وارد بدن خود می‌کنند. رژیم غذایی ژاپنی دقیقا همان منابع مورد نیاز بدن را برای کارکرد مناسب به آن می‌دهد. این یکی دیگر از رازهای شگفتی‌ساز غذاهای ژاپنی می‌باشد.

۱۵ راز شگفتی‌ساز غذاهای ژاپنی (۴)

  1. سلامت روده بزرگ:

رژیم غذایی ژاپنی سرشار از غذاهای تخمیر شده مانند میسو، آلوترشی، ماهی تخمیر شده، سویا تهیه شده است که نه تنها خوشمزه هستند، بلکه برای بدن مناسب است. یکی دیگر از فواید غذاهای تخمیر شده برای بدن ما، کمک به تنظیم میزان اسید معده است. اگر از رفلاکس اسید معده رنج می برید یا معده درد دارید، غذاهای تخمیرشده بیشتری را وارد رژیم غذایی خود کنید. این نوع غذاها به تولید بیشتر باکتری و آنزیم‌های مفید روده که باعث هضم راحت‌تر غذا می‌شود، کمک می‌کنند.

 

 

کالاهای پیشنهادی:
نمایش بیشتر
محصولات پوست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن