مراقبت از پوست

پوست مختلط (قسمت چهارم)

اختصاصی مجله اسپا:

پوست مختلط

در سه مطلب گذشته به معرفی و بررسی پوست مختلط پرداختیم. فهمیدیم که نگهداری و مراقب از پوست مختلط به علت یکسان نبودن جنس پوست در همه‌ نواحی صورت، کمی مشکل‌تر از انواع پوستی دیگر است.

برخلاف تصور عده‌ای که مراقبت از پوست مختلط را کاری نشدنی می‌دانند، خواندیم که روش‌ های درمانی متعدد خانگی و در صورت عدم نتیجه، درمان از طریق محصولات آرایشی و بهداشتی، در این زمینه وجود دارد.

در مقاله پیش رو به راهکرد آخر ولی قطعی برای به دست گرفتن کنترل میزان خشکی و چربی پوست‌ های مختلط می‌پردازیم. مراجعه به پزشک متخصص!

توجه به این نکته فراموش نشود که در صورت حاد بودن وضعیت پوستی، بدون شک باید اولین راهکار، مراجعه به پزشک متخصص پوست باشد. روی صحبت این مقاله اما به کسانی است که وضعیت پوستی معمولی‌ای دارند. زمانی که به این نتیجه رسیدید درمان‌ های خانگی یا تونرها و کرم‌ های بهداشتی کمکی به بهبود وضعیت پوست شما نمی‌کند، در اسرع وقت با یک پزشک حاذق مشورت کنید. از پزشک خود درباره انواع روش‌ های درمانی، آنتی‌ بیوتیک‌ ها، پماد موضعی، دارو‌ های شیمیایی یا لیزر سوال بپرسید.

متخصص پوست بهترین شخص برای معرفی و پیشنهاد محصول مناسب پوست مختلط شماست. از وی درباره ضدآفتاب، مرطوب‌ کننده، تونر، پاک‌ کننده و… مناسب پوست چرب کمک بخواهید. شاید تنها دلیل وضعیت نامناسب پوستی شما، استفاده از محصول نادرست باشد.

mixed-skin-7

شاید مهم‌ترین نکته‌ای که متخصص پوست به شما یادآوری می‌کند این باشد که به چشم یک بیماری به این نوع پوستی نگاه نکنید. پوست مختلط نیز مانند هر نوع پوست دیگر، با عدم رسیدگی دچار مشکل می‌شود.

ویزیت شدن توسط پزشک متخصص پوست نه تنها به درمان، بلکه پیشگیری از بسیاری از مشکلات احتمالی آینده، با توجه به نوع پوستی حساس شما، کمک شایانی خواهد کرد. برای مثال بیشتر افرادی که پوست مختلط دارند، به این باور غلط اعتقاد دارند که نباید از مرطوب‌ کننده استفاده کنند.

این در حالی است که نتیجه ناگوار این باور را با گذشت زمان و چروک شدن نواحی خشک پوست‌شان، می‌فهمند. بهتر است افراد دارای پوست مختلط، به جهت رسیدگی و پیشگیری، ملاقات دائم و منظمی با یک پزشک متخصص در برنامه خود، جای دهند.

 

کالاهای پیشنهادی:
برچسب ها
نمایش بیشتر
محصولات پوست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن