مراقبت از پوست

پوستی سالم و درخشان و البته مردانه!

اختصاصی مجله اسپا:

پوستی سالم و درخشان و البته مردانه!

هرگاه صحبت از مراقبت‌های پوستی و زیبایی می‌شود ناخودآگاه ذهن‌ها به سمت خانم‌ها متبادر می‌شود اما مساله اینجا است که فقط خانم‌ها نیستند که زیبایی را دوست دارند. برای مردان نیز طبیعی است که نگرانی‌هایی وجود داشته باشد. نگرانی‌هایی که ممکن است خیلی از مردان به دلایل مختلف به زبان نیاورند اما لازم است بدانید که زیبایی یک چیز همگانی است و جنس خاصی را نمی‌شناسد. ظاهر آراسته یا پوست شفاف و سالم به شما اعتماد به نفس می‌دهد و این پیام را به مخاطب می‌رساند که شما به خود اهمیت می‌دهید. در این مقاله به معرفی چند نکته مهم و کارساز برای پوست سالم شما آقایان می‌پردازیم، بدون آنکه لازم باشد به مجله‌های همسر یا خواهر خود سرک بکشید!

احتمالا ده‌ها بار این جمله را شنیده‌اید اما هیچ‌وقت به اهمیت ویژه آن توجه نکرده‌اید اما فراموش نکنید که پیشگیری همیشه راحت‌تر از درمان است. استفاده از عینک یا کلاه آفتابی نیز می‌تواند موثر واقع شود.

  • صورت خود را بشویید.

صورت خود را یک بار بعد از بیدار شدن و یک بار قبل از به خواب رفتن بشویید. این کار را با یک صابون ملایم و متفاوت از آنچه در حمام استفاده می‌کنید، انجام دهید. صابون حمام برای پوست صورت بیش از حد زبر و خشن است.

  • از مرطوب‌کننده استفاده کنید.

مرطوب‌کننده فرآیند آب‌رسانی به پوست شما را تسهیل می‌کند و باعث جلوگیری از چروک، زبری یا خشکی پوست می‌گردد. فراموش نکنید که در هنگام خرید مرطوب‌کننده به غیرکومودون‌زا بودن آن توجه کنید زیرا این خاصیت باعث می‌شود منافذ پوست شما از کرم پوشیده نشود.

  • لایه‌برداری را از یاد نبرید.

لایه‌برداری هفته‌ای یک بار برای بدن و هفته‌ای دوبار برای صورت، امری ضروری برای از بین سلول‌های مرده سطح پوست و تنفس راحت‌تر آن محسوب می‌شود. بعد از لایه‌برداری حتما مرطوب‌کننده استفاده کنید.

  • رژیم غذایی مناسبی را رعایت کنید.

سعی کنید هرم غذایی را دنبال کنید. برای مثال نه از خوردن گوشت دست بکشید و نه در خوردن آن زیاده‌روی کنید. اضافه کردن مولتی ویتامین به رژیم غذایی نیز به شما در رسیدن به تغذیه مناسب کمک می‌کند.

  • ورزش کنید.

ورزش بر هر درد بی‌درمان دوا است! سعی کنید برنامه روتین ورزشی برای خود در نظر بگیرید. این ورزش می‌تواند شال پیاده‌روی یا دوچرخه سواری نیز بشود.

  • آب به مقدار کافی بنوشید.

فراموش نکنید بدن شما برای سالم بودن و پوست شما نیز برای شاداب به نظر رسیدن، نیاز به آب دارد. نوشیدن حداقل ۸ لیوان آب در طول روز را از یاد نبرید.

کالاهای پیشنهادی:
برچسب ها
نمایش بیشتر
محصولات پوست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن