تغذیهمراقبت از بدن

۱۵ راز شگفتی ساز غذاهای ژاپنی (۲)

اختصاصی مجله اسپا:

۱۵ راز شگفتی ساز غذاهای ژاپنی (۲)

  1. شاخص بدن سالم:

آنچه که تاکنون به آن پی‌ برده‌ایم این است که فضای غذایی ژاپنی، یک محیط غذایی سالم است. مطمئنا شما در خیابان‌های این کشور رستوران‌های فست‌فود نیز پیدا خواهید کرد، اما جالب است بدانید حتی در وعده‌های غذایی خارج از خانه نیز، انتخاب یک ژاپنی، غذای سالم و نه فست‌فود را است. این فرهنگ دقیقا خلاف عادت‌های غذایی مردم آمریکا است. انتخاب اول آمریکایی‌ها فست‌فودهایی هستند که کربوهیدرات‌های زودهضم، با قند بالا و کالری کم دارند. غذاهایی که باعث گرسنگی زودرس شده و فرد را به سوی چاقی سوق می‌دهد. در نقطه مقابل ژاپنی‌ها همیشه جایگزین سالم‌تر غذاها را پیدا می‌‌کنند. برای مثال برنج محبوب ژاپنی‌ها، یک کربوهیدرات خوب برای جانشینی نان محسوب می‌شود. عادت‌های غذایی صحیح مردم ژاپن، یکی دیگر از رازهایی است که باعث به وجود آمدن جمعیتی با BMI متناسب شده است.

  1. ذائقه درخشان:

برای برخی، بخصوص ما ایرانیان، حتی تصور خوردن ماهی خام، سخت است اما همین تفاوت، ژاپنی‌ها را به یکی از درخشان‌ترین‌ ذائقه‌های جهان تبدیل کرده است. همانطور که می‌دانیم گرما میزان آنزیم‌های موجود در ماده‌ی غذایی را کاهش می‌دهد و باعث تغییر شکل ویتامین‌ها می‌شود پس ژاپنی‌ها از این کار دوری می‌جویند. بشقاب ژاپنی به دلیل وجود مواد غذایی خام در آن، سرشار از مواد معدنی مغذی، ویتامین‌ها و آنزیم‌هایی با کیفیت بالا است. همچنین پیش‌تر گفته شد که ژاپنی‌ها بیش از ۳۰ مدل سبزی در یک روز مصرف می‌کنند.

۱۵ راز شگفتی ساز غذاهای ژاپنی (۲)

  1. طول عمر:

در مقایسه با سایر ملت‌های کشورهای توسعه‌یافته، ژاپنی‌ها طول عمر بیشتری دارند. این مساله تحت تاثیر دو عامل سبک زندگی و ژنتیک می‌باشد که بخش عمده‌ای از طول عمر بالای ژاپنی‌ها، مدیون رژیم غذایی آنها است. رژیم غذایی که شامل پروتئین‌های غنی مانند سویا و غذاهای کم چربی‌ای مانند ماهی و سبزیجات است. رژیم غذایی متناسب ژاپنی، به بدن کمک می‌کند تا سلامت همه‌ی ارگان‌های بدن تضمین شود. بنابراین ژاپنی‌ها نه تنها بیشتر عمر می‌کنند، بلکه در طول مدت عمر خود، کیفیت متفاوت و بالاتری از زندگی را نسبت به سایرین تجربه می‌کنند. رژیم غذایی کم چرب و با فیبر بالا از بدن در برابر بیماری‌هایی چون سکته‌های قلبی و مغزی، سرطان، زوال عقل و دیابت محافظت می‌کند.

 

کالاهای پیشنهادی:
نمایش بیشتر
محصولات پوست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن
بستن