مراقبت از بدن

سه اصل طلایی تا تجربه یک سونای بی‌خطر (۲)

اختصاصی مجله اسپا:

سه اصل طلایی تا تجربه یک سونای بی‌خطر (۲)

۲- اقدامات احتیاطی در حین از سونا

  • همراهی یک دوست

این مورد شاید به صورت مستقیم به سونا مرتبط نباشد، اما به طور کلی اقدامی برای ایمنی بیشتر شما در حین استفاده از سونا می‌باشد. همراهی یک دوست در سونا به شما این اطمینان را می‌دهد که در صورت بروز هرگونه مشکل یا موردی، کسی در اطراف برای یاری‌رسانی به شما خواهد بود.

 

 

  • دستورالعمل‌های سونا را بخوانید.

هر سونا دستورالعمل‌های مخصوص به خود را دارد. بهتر است بجای پیش‌بینی و اتکا به تجربه‌های قبلی خود از سوناهای دیگر، دستورالعمل مربوط به آن مجموعه را کامل و یک به یک مطالعه بکنید. اگر این دستورالعمل‌ها بر روی دیوار نصب نبود، از شخصی که مسئول مجموعه است، سوال کنید. خواندن اینها به شما کمک می‌کند تا نکات بهداشتی و هشدارهای مخصوص به آن سونا را به خاطر بسپارید و در صورت لزوم از آن استفاده کنید.

 

  • سونا را با دمای پایین‌تری استفاده کنید.

این مساله به خودی خود، برای به مرور هماهنگ شدن دمای داخلی بدن و محیط اطراف، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است اما زمانی مهم‌تر می‌شود که شما یک تازه‌وارد در استفاده از سونا محسوب بشوید و عادت به دمای بالا نداشته باشید. حداکثر دما مجاز در کانادا و ایالات‌متحده ۱۹۴ درجه فارنهایت (۹۰ درجه سانتیگراد) است. برخی از کشورهای اروپایی دمای سونا با دمای بسیار مجاز است که می‌تواند برای افراد خطرساز باشد. در نهایت اگر احساس کردید که دمای سونا برای شما بیش از حد گرم است، از مسئول آنجا بخواهید که دما را کاهش دهد یا به سرعت از سونا خارج شوید.

 

 

  • حداکثر ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در سونا بمانید.

بدن انسان برای ماندن در همچون دمای بالایی به مدت طولانی ساخته نشده است. حداکثر زمان استفاده از سونا ۲۰ دقیقه می‌باشد پس سعی کنید بیشتر از این مدت در سونا نمانید.

 

 

  • در صورت داشتن حالت تهوع، سردرد یا سرگیجه سریعا از سونا خارج شوید.

اگر هرکدام از مشکلات ذکر شده را دارید، سعی نکنید که با آن کنار بیایید برای اینکه همچنان در سونا بمانید. هرکدام از این مشکلات می‌تواند هشداری برای خطر بزرگ‌تر پیش رو باشند. پس بهتر است در صورت حال نامساعد سریعا سونا را ترک کنید.

کالاهای پیشنهادی:
برچسب ها
نمایش بیشتر
محصولات پوست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن