گزارشگر, مطالب ویژه

معرفی بهترین مراکز اسپا در جهان (قسمت سوم)

best-spa-centers-in-the-world (15)

اختصاصی مجله اسپا:

معرفی بهترین مراکز اسپا در جهان

با انتخاب بهتربن مراکز اسپا در جهان می توانید زمان های بسیار زیبا را سپری کنید. 

مرکز راس دویگراه، راجستان، هند

خلاصه همه موهبات طبیعی در یک محل

این اسپا یکی از دیدنی‌ ترین مراکز راجستان برای اقامت است. روح و جلای جدیدی که صاحب جدید این مجموعه، به آن اضافه کرده ‌است و ارائه محصولات ارگانیک برند «حفاظت از پوست» Ila به این محل جاذبه‌ای تاریخی بخشیده ‌است.

توصیه می ­شود که در طول سفر خود به هند، حتماً یک هفته را در این محیط اقامت داشته باشید تا در معنای واقعی از این سفر لذت کافی ببرید.

زیبایی این هتل فراتر از نماد زیبا بودنش است. قلعه‌ای ساخته شده در قرن هیجده، با نقاشی‌ هایی از اسب‌ های ماورایی، تاب‌ های چوبی حیاط پشتی و صدای پیچ و مهره‌ ها و لولا های قدیمی درها و البته اسپای ویژه‌ محصولات Ila که مأوایی برای سلامت روان است.

طراح بریتانیایی این محل، دنیس لِیچستر، درمان‌ های نسل آینده را از سنت‌ های قدیمی هندوستان برگرفته‌ است. فستیوال ناوراتری نُه شب طول می­ کشد که نمادی است خودانگیخته بر مبنای نه ماه زندگی کودک در شکم مادرش.

best-spa-centers-in-the-world (1)

مراسم دِوی شما را به سفری درون چاکرا های خودتان برده و تکنیک‌ های درمان سنتی را با مواد و گیاهان وحشی خودروی بومی هندوستان ترکیب می‌کند. تصور کنید روغن رز داماسنا را که به ازای هر قطره ۳۸ رز داماسی در خود دارد، روی بدن شما ریخته می‌شود تا آلودگی‌ ها و پلیدی‌ های روح را بزداید و شما را به آرامش برساند.

یا تصور کنید، سنگ نمک هیمالیایی ۲۰۰ میلیون ساله که با دانه‌ های تخم خشخاش گرم روی بدنتان ساییده می‌شود، تا چه اندازه می­تواند آرامش دهنده باشد. آرامشی که قرار است، ضعف‌ های درون را از بین ببرد.

این درمان‌ ها البته بخشی از مراسمی سنتی‌ هستند. علاوه بر این موارد، موسیقی نرم در پس‌زمینه، فنجان‌ های داغ و لطیف چای زنجفیل و کاسه‌ های گل که شبیه ظرف‌ های استیل نقاشی شده‌ هستند را هم باید به این مراسم باشکوه بیفزایید.

دید مسلط به کوه‌ های آراوالی که مسن‌تر از رشته‌کوه‌ های هیمالیا هستند، هم ترسناک و هم هیجان‌انگیز است. استخر با کف اسلیتی سبز رنگ یکی از مناسب‌ ترین و دلپذیر ترین تفریحات در این هتل است.

best-spa-centers-in-the-world (14)

باشگاه ورزشی و سونای طبی هم در این هتل وجود دارند و البته جایزه زیباترین قسمت هتل به بخش‌ هایی می‌رسد که مخصوص غذا خوردن هستند. از رستوران‌ تا میز ها و گوشه‌ های خلوت خصوصی که تا جایی که چشم کار می‌کند، با شمع تزئین شده‌اند.

یک سفر درونی دِوی سه، پنج یا نُه روزه انتخاب کنید و همه‌ این درمان‌ ها را با یوگا، ورزشی که به شما حس چالاکی می‌دهد و مدیتیشن و مراقبه روزانه همراه سازید. به شهر دلوارا که شهر «خدایان» نامیده‌ می‌شود، سری بزنید و معابد زیبای آن را که یادآور فیلم‌ های ایندیانا جونز هستند، از نزدیک تماشا کنید. قبل از این که به استراحتی عمیق و دلپذیر و سفری معنوی بروید، برای یک سفر زیبا، سالم و روح‌ انگیز آماده شوید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *