اسپا و ماساژ, بلاگ, مراقبت از پوست و مو

آیا رفع چین و چروک با ماساژ امکان پذیر است؟

رفع چین و چروک با ماساژ

ماساژ صورت و رفع چین‌ و چروک

 رفع چین و چروک با ماساژ صورت یکی از موضوعات بسیار مهم برای افرادی است که به زیبایی خود اهمیت فراوانی می‌دهند. اولین نکته در ظاهر افراد، صورت آن‌ها است. به‌ عبارت ‌دیگر هنگامی‌که با افراد مختلف روبه‌رو می‌شویم اولین چیزی که در ظاهر آن‌ها توجه ما را به خود جلب می‌کند، صورت و زیبایی آن است.

یکی از مشکلاتی که افراد به‌ویژه زنان با آن مواجه هستند چین‌وچروک و پیری صورت است. عوامل بسیاری موجب می‌شود پوست صورت به‌مرورزمان چروک شده و از زیبایی آن کاسته شود. بیماری‌های پوستی و شرایط آب و هوایی و استفاده از انواع داروها و هم‌چنین قرار گرفتن در مجاورت نور خورشید باعث ایجاد خشکی در پوست‌ صورت می‌شود. برای حل این مشکل استفاده از درمانی مناسب که علاوه بر رفع خشکی مانع از ایجاد حساسیت بشود بسیار مهم است. به دنبال خشکی پوست چین‌ و چروک هم به وجود می‌آید و باعث ایجاد پیری در این نواحی می‌شود. رفع چین و چروک با ماساژ یکی از راه‌های افزایش شادابی پوست است.

چه نقاطی از پوست صورت دچار چین‌ و چروک می‌شوند؟

 اطراف چشم‌ها و لب‌ها یکی از نقاطی است که دچار این خشکی می‌شود. برای این‌که بتوانیم پوستی شاداب و بدون چین‌وچروک داشته باشیم باید راه‌های رفع چین و چروک با ماساژ آن را بدانیم. یکی از روش‌هایی که با استفاده از آن می‌توان چین‌وچروک صورت را از بین برده و بر زیبایی آن افزود ماساژ صورت است. ماساژ صورت یک مراقبت ضد پیری است که سلول‌های مختلف پوست را فعال می‌کند. در این مقاله راه‌های رفع چین و چروک با ماساژ و مزایای استفاده از این‌ روش‌ها شرح داده می‌شود.

رفع چین و چروک با ماساژ

رفع چین‌وچروک با ماساژ صورت چیست؟

ماساژ صورت درواقع حرکت‌ها و نرمش‌هایی است که با استفاده از حرکت دست‌ها و یا با استفاده از تکنولوژی‌های جدید بر روی صورت انجام می‌شود. صورت نیز همانند سایر نقاط بدن نیاز به نرمش‌ها و تمرین‌هایی دارد که سلول‌های سطح پوست را فعال کرده و از مردگی و خشکی آن‌ها جلوگیری کند. روش‌های بسیاری برای انجام ماساژ صورت چه در خانه و چه در مراکز تخصصی پوست انجام می‌شود. ساده‌ترین و مؤثرترین روش‌ها رفع چین و چروک با ماساژ است که روش‌های آن در زیر شرح داده‌شده است.

روش‌های رفع چین و چروک با ماساژ صورت

روش‌های بسیار زیادی برای ماساژ صورت وجود دارد. مراکز تخصصی بسیاری با استفاده از دستگاه‌ها و تکنولوژی‌های پیشرفته پوست افراد را ماساژ می‌دهند. هم‌چنین در طب سنتی داروها و روش‌های متعددی برای کاهش و رفع چین و چروک با ماساژ صورت وجود دارد؛ اما بهترین و بی‌خطرترین و درعین‌حال مؤثرترین روش ماساژ صورت و رفع چین و چروک با ماساژ صورت، روش نرمش‌ها و تمرین‌های خانگی است.

این روش‌ها به این دلیل که آسان بوده و زمان زیادی را نیاز ندارند و هم‌چنین به دلیل اینکه همواره می‌توان در هرجایی آن‌ها را انجام داد، تأثیر بیشتری در مقایسه با سایر روش ا دارد. هم‌چنین نرمش‌ها و تمرین‌های صورتی که در خانه انجام می‌شود نیازمند هیچ هزینه‌ای نیستند، ازاین‌رو افراد تمایل بیشتری برای انجام آن‌ها دارند.

برای رفع چین و چروک با ماساژ صورت به ترتیب زیر عمل می‌کنیم:

در ابتدای کار یک آینه در مقابل خود قرار دهید تا بتوانید حرکات و نرمش‌هایی که انجام می‌دهید را مشاهده کرده و نقاط چروک صورت خود را تشخیص دهید. برای ماساژ صورت در ابتدا دستان خود را بشویید تا کاملاً تمیز شوند. سپس دستان خود را به یک روغن و یا کرم مرطوب‌کننده آغشته کنید. این کار باعث می‌شود سطح اصطکاک دست و پوست صورت کاهش پیدا کند. برای رفع چین و چروک با ماساژ صورت باید روش‌های زیر را به ترتیب انجام داد:

رفع چین و چروک با ماساژ

۱) ابتدا ماساژ پیشانی را انجام دهید

به پیشانی خود نگاه کنید. چین‌وچروک‌هایی که بر روی پیشانی وجود دارد معمولاً در وسط پیشانی و در بالای ابروها قرار دارند که به‌واسطه اخم بر روی صورت ایجاد می‌شوند. برای رفع چین و چروک با ماساژ در این قسمت نوک انگشتان اشاره خود را به این قسمت‌ها بزنید و با ضربه‌های کوتاه و فشار متوسط پوست صورت را به سمت بالا بکشید. این کار را ۳ مرتبه و هر بار یک دقیقه انجام دهید. این کار علاوه بر رفع چین و چروک با ماساژ صورت و پیشانی باعث افزایش حس آرامش و گردش خون در پیشانی و قسمت‌های عصبی آن می‌شود.

۲) ماساژ ابرو

یک از مشکلات که بر زیبایی صورت تأثیر می‌گذارد خوابیدگی پلک صورت و ایجاد چین در این قسمت است. برای رفع چین و چروک با ماساژ این قسمت چشمانتان را ببندید و سپس با نوک انگشتان اشاره از بالای پلک تا قسمت رویش ابرو ماساژ دهید. این کار را به‌آرامی و دو بار به مدت‌زمان ۳ دقیقه انجام دهید. این حرکت علاوه بر اینکه باعث رفع چین و چروک با ماساژ نواحی ابرو می‌شود، باعث می‌شود فاصله‌ی ابرو و چشم‌ها متناسب شده و بر زیبایی صورت بیفزاید. هم‌چنین خواب و پف چشمان را به‌مرورزمان برطرف می‌کند.

۳) ماساژ پشت لب

اطراف لب‌ها به دلیل خنده دچار چین‌وچروک بسیاری می‌شود. اگر توجه کرده باشید هنگام که می‌خندید گوشه‌ی لب‌های شما جمع شده و به‌مرورزمان خطی بر روی این نواحی می‌افتد که در حالتی عادی که خنده‌ای وجود ندارد این خطوط هم چنان بر روی صورت مانده و حس ناخوشایندی ایجاد می‌کند.

برای رفع چین‌وچروک با ماساژ، اطراف لب‌ها و بالای لب انگشت اشاره و انگشت وسط را باهم جفت کرده و بر روی این نواحی با فشاری بیشتر از فشاری که بر رو پلک اعمال کردید وارد کنید. این حرکت را با سرعت مناسب ۳ بار به مدت‌زمان ۴ دقیقه انجام دهید. توجه داشته باشید هنگامی‌که کنار لب‌ها را ماساژ می‌دهید با انگشت وسط این کار را انجام داده و به سمت گوش‌ها دست‌هایتان را برانید.

۴) ماساژ پایین لب

یکی دیگر از قسمت‌هایی که در سنین بالا و ب مرور زمان دچار چین‌وچروک می‌شود قسمت پایینی لب است. برای رفع چین و چروک با ماساژ در این قسمت و کاهش افتادگی لب‌ها دو انگشت اشاره و انگشت وسط را باهم جفت کرده و بر روی این نواحی بزنید. این حرکت را همانند حرکت پشت و کناره‌های لب با سرعت مناسب و به مدت‌زمان ۴ دقیقه انجام دهید. این کار باعث می‌شود علاوه بر اینکه چین‌وچروک در این قیمت رفع شود، قوس لب‌ها که براثر مرور زمان از بین رفته است نیز مجدداً به حالت اولیه‌اش برگردد.

ماساژ

۵) ماساژ گونه

گونه یکی از مهم‌ترین اجزای صورت است. این قسمت از صورت نقش بسیاری در زیبایی صورت دارد. بسیاری از افراد به دنبال راه‌هایی هستند که گونه‌های خود را پر و زیبا نشان دهند. افرادی که صورتی استخوانی دارند همواره با عمل‌های جراحی بسیار سهی دارند به حجم گونه‌های خود بیفزایند و صورت خود را زیبا کنند. یکی از روش‌هایی که باعث می‌شود ب مرور زمان گونه‌ها تقویت‌شده و زیبا شوند رفع چین و چروک با ماساژ گونه‌ی صورت است. این ماساژ علاوه بر رفع چین و چروک با ماساژ در این نواحی باعث برآمدگی و زیبایی آن می‌شود.

 برای ماساژ این نواحی از صورت از قسمت خط لبخند و کنار بینی با انگشت سبابه بر زیرگونه‌ی خود یک یو انگلیسی درست کنید؛ یعنی دقیقاً زیر گونه‌های خود را ماساژ دهید. این حرکت را ۵ دقیقه در طول روز انجام دهید. ماساژ گونه هم‌زمان که به تقویت عضلات گونه و برآمدگی و رفع چین‌وچروک آن‌ها کمک می‌کند و باعث رفع چین و چروک با ماساژ خطوط نواحی لب و بینی نیز می‌شود.

 در ماساژ گونه این قسمت را فشار دهید.

یک نقطه بر روی گونه وجود دارد که دقیقه به‌موازات گوش‌ها قرار دارد. ماساژ این قسمت از صورت و گونه نقش بسیار زیادی در سلامت و شادابی کل بدن دارد. برای رفع چین و چروک با ماساژ این قسمت کافی است انگشت اشاره خود را به مدت‌زمان ۳ دقیقه ب این قسمت فشار دهید. توجه داشته باشید این فشار نباید به صورتی باشد که در این نواحی احساس درد کنید.

۶) ماساژ بینی

بینی یکی از نقاطی است که نقش به سزایی در صورت و زیبایی آن ایفا می‌کند. با پیشرفت علم پزشکی و زیبایی جراحی بینی گام مؤثری در عمل‌های زیبایی ایفا کرد. عده‌ی بسیاری برای زیبایی این قسمت از صورت خود هزینه‌های هنگفتی پرداخت می‌کنند. عمل‌های بینی با ریسک‌های بسیاری همراه است و هیچ تضمینی در رضایت بعد از عمل برای فرد وجود ندارد. یکی از راه‌های مناسب برای اینکه بتوان بینی را تا حدی متناسب به‌واسطه خود کوچک کرد انجام حرکت‌های رفع چین و چروک با ماساژ آن است. این ماساژ برای بینی‌هایی که گوشتی هستند مؤثر بوده و می‌تواند آن‌ها را تا حدودی تغییر دهد.

 برای رفع چین و چروک با ماساژ بینی تمام انگشتان دست را به هم متصل کرده و از بالای پیشانی بر روی بینی به سمت نوک بینی ماساژ دهید. هراندازه این کار را بیشتر انجام دهید تأثیر آن سریع‌تر ب وقوع می‌پیوندد.

حرکت‌های یوگای صورت

یکی از روش‌های رفع چین و چروک با ماساژ صورت، استفاده از نرمش‌هایی است که در ورزش یوگا برای بدن و صورت در نظر گرفته‌شده است. بسیاری از پزشکان و دانشمندان معتقدند که انجام تمرین‌های یوگا به مدت ۳۰ دقیقه در طول روز باعث ایجاد حس شادابی پوست شده و باعث شادابی و شفافیت آن می‌شود. این ورزش علاوه بر ایجاد حس آرامش در نقاط مختلف صورت باعث رفع چین‌وچروک نواحی مختلف صورت و افزایش حس شادابی، جوانی و زیبایی ن می‌شود. حرکت‌های یوگای صورت به شرح زیر است:

رفع چین و چروک با ماساژ

۱) حالت جغد یوگا

حالت انگشتانتان را مانند سی انگلیسی در کنار دو طرف چشمتان قرار دهید. سپس پیشانی را در حالت ریلکس و آزاد قرار داده و چشمانتان را بازکنید. این حرکت را در سه ست ۱۰ ثانیه‌ای انجام دهید. هنگامی‌که این حرکت را انجام می‌دهید پیشانی باید کاملاً صاف بوده و فاقد چین‌وچروک باشد. این حرکت باعث رفع چین و چروک با ماساژ صورت می‌شود.

۲) حالت ۷

 نماد ۷ نماد پیروزی است. با انگشتانتان حالت ۷ را نشان داده و در انتهای ابروان خود قرار دهید. به سمت چپ نگاه کنید. بدن را در حالت ریلکس قرار داده و آرامش خود را حفظ کنید. این حرکت را در ۶ ست ۱۰ ثانیه‌ای انجام دهید.

۳) چرخش چشم‌ها

 انگشت حلقه خود را در انتهای ابرویتان قرار دهید. از بالای چشم تا پایین ابرو با انگشت حلقه به کنار چشم ضربه بزنید. عکس همین حرکت را نیز انجام دهید. این حرکت را در ۴ ست ۱۰ ثانیه‌ای انجام دهید. این روش باعث رفع چین و چروک با ماساژ در قسمت‌های اطراف چشم می‌شود.

۴) ماهی بادکنکی یوگا

 لپ‌هایتان را باد کنید. هم‌زمان لب‌هایتان را کوچک کنید. سپس با دست‌هایتان به‌آرامی به لپ‌هایتان ضربه بزنید. این حرکت را به مدت ۳۰ ثانیه در طول روز انجام دهید. این عمل باعث رفع چین و چروک با ماساژ دز قسمت لپ و گونه می‌شود.

۵) حرکت زرافه

 گردن خود را بکشید سپس سرتان را به سمت عقب خم‌کنید. سپس سر را به سمت پایین بیاورید و دو بار دیگر این کار را انجام دهید. سپس لب پایینی را به سمت جلو ببرید و دست‌ها را روی گردن گذاشته و چانه را بالا ببرید.

۶) لپ همستر

لپ‌هایتان را پر از بادکرده و لبتان را به حالت غنچه درآورید. سپس یکی از لپ‌هایتان را در حالت بادکرده نگه‌داشته و لپ دیگر را خالی از باد کنید. سپس این کار را مرتباً و با سرعت انجام دهید.

حرکت فک و گردن یوگا و رفع چین‌وچروک با ماساژ

۱) حرکت فک یوگا: مسیر خط چانه تا سمت گوش را به مدت سه بار بکشید. این کار را باید به مدت سه بار در طول روز انجام دهید.

۲) سرتان را به سمت بالا یعنی آسمان بگیرید و سمت بالا را ببوسید. بعد ازهر بار انجام این کار سر را روبه‌جلو گرفته و تنفس خود را با بوسه به بیرون بدهید. این حرکت باعث رفع چین و چروک با ماساژ گردن و فک می‌شود.

یوگا

 فواید رفع چین و چروک با ماساژ صورت

به‌طور خلاصه خواص و فواید رفع چین و چروک با ماساژ صورت شامل موارد زیر است:

 ۱) رفع چین و چروک با ماساژ و از بین بردن خطوط ریز و کم‌عمق پوست صورت

صورت و از بین بردن سلول‌های مرده سطح پوست. ۲) افزایش جریان خون

۳) افزایش آرامش پوست و صورت و کاهش تنش‌ها و استرس‌ها

۴) بهبود حالت عضلات و پوست صورت به‌عبارت‌دیگر با انجام ماساژ صورت پوست نرم‌تر و با قوام تر می‌شود.

۵) ریلکس شدن عضلات صورت و چشم‌ها

۶) تسکین سردردها و دردهای ناحیه صورت و عضلات صورت

داشتن پوستی صاف و شفاف یکی از دغدغه‌های نسل امروز است. ما همواره برای داشتن پوستی صاف به انواع مواد رو می‌آوریم و هزینه‌های گزافی برای آن پرداخت می‌کنیم. بسیاری از مواقع نه‌تنها به نتیجه مطلوب نمی‌رسیم، بلکه با قطع استفاده مواد خاصی که مصرف می‌کنیم پوست به حالت قبلش برمی‌گردد. این مواد علاوه بر ایجاد وابستگی، پولی که صرف کرده‌ایم را نیز از بین می‌برد. درواقع تکنیک‌هایی وجود دارد که به جوان‌تر دیده شدن صورت شما می‌انجامد. یکی از تکنیک‌ها و روش‌ها رفع چین و چروک با ماساژ پوست صورت و افزایش زیبایی آن است. این ماساژ روش‌های متفاوتی دارد که در این مقاله به توضیح آن‌ها پرداخته‌شده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *