اسپا و ماساژ, بلاگ

آیا صندلی ماساژ در محل کار لازم است؟

massage-chairs-at-work (3)

اختصاصی مجله اسپا:

فواید صندلی ماساژ در محل کار

آیا واقعا ارزش سرمایه گذاری را دارد؟ فواید استفاده از ماساژ برای کارمندان و کارفرمایان به یک اندازه شبیه است. اگر شما در مورد آوردن صندلی ماساژ به دفتر کار فکر میکند، احتمالا می­خواهید بدانید که مزایای این صندلی برای دفتر شما چیست؟ ما به شما پاسخ می­دهیم، پس بیایید شروع کنیم.

بسیاری از مزایای صندلی ماساژ برای کارمندان­تان مانند مزایای ماساژ کامل بدن در یک چشمه آب معدنی است، اما در حالتی بسیار راحت و قابل دسترس در محل کار. ماساژی که در محل انجام شود، نیاز به رفتن به کلینیک­ های ماساژ و چشمه­ های آب معدنی را از بین می­برد، و صرفه جویی در هزینه هم به شمار می­ آید (برای اطلاعات بیشتر، مقاله ما را در “قیمت ­های صندلی ماساژ” مطالعه کنید).

به علاوه صندلی ماساژ در محل اداره، درمان را برای آن­هایی­ که با درآوردن لباس یا ماساژ گرفتن بدون لباس مشکل دارند قابل دسترس میکند.

ما مقاله­ هایی را در این مورد جمع آوری و تحلیل کرده ­ایم، و همه آن­ها را در یک­جا گرد آوری کرده ­ایم تا به سوالات شما پاسخ دهیم. همه این تحقیقات درسایت ماساژ صندلی در محل کار ۱۵ تا ۲۰ دقیقه توسط کارفرما ارائه شده” انجام گرفته. این­ها مطالبی هستند که ما پیدا کرده ­ایم.

massage-chairs-at-work (2)

استرس را کاهش میدهد.

کاهش حجم عظیم ۸۵ درصدی استرس! محاسبه استرس قبل و بعد از هر ماساژ نشان دهنده یکی از بزرگترین مزایای ماساژ درمانی نشسته است که میتواند تسکین دهنده موثری برای استرس در دفتر کار باشد.

کاهش دهنده اضطراب و افسردگی است.

یکی از بزرگترین مزایای ماساژ در محل کار این است که میزان اضطراب را تا ۲۶ درصد کاهش می ­دهد و افسردگی را به میزان ۲۸ درصد بهبود می­بخشد.

درد و گرفتگی عضلات را تسکین میدهد.

با انجام مستمر ماساژ با صندلی درد کمر بطور حقیقی به نصف کاهش می­ابد. در تحقیقی که بر روی درد کمر انجام شد کاهش ۴۸ درصدی مشاهده کردید.

بهبود دهنده کیفیت خواب

بر اساس بسیاری از تحقیقات، میانگین بهبود در کیفیت خواب ۲۸ درصد بوده. که شامل افزایش طول خواب و کاهش اختلالات خواب میشود.

تسکین سر درد

با انجام ماساژ نشسته سردرد در طول مدت و شدت بطور میانگین ۴۸درصد کاهش می­ابد.

کاهش فشار خون

بر اساس بسیاری از تحقیقات، این نوع ماساژ بطور متوسط ۶ درصد فشار خون را پایین می­ آورد، که به نظر مقدار زیادی نمی­رسد. اما بطور واقع اختلاف زیادی بین فشار خون بالا و فشار طبیعی خون وجود دارد، و این میزان کاهش بدون استفاده از هیچگونه دارویی انجام گرفته.

به علاوه این تحقیقات نشان داده ­اند که تاثیرات و فواید برنامه ­های مشارکتی ماساژ ماندگار بوده ­اند. به این ترتیب که در مورد گروهی که ماساژ گرفته­ اند فشار خون پایین نسبت به گروه کنترل یک هفته پس از اتمام درمان ادامه داشته.

massage-chairs-at-work (1)

جلوگیری از تکرار صدمات کارهای سخت

استفاده هفتگی از صندلی ماساژ برای کارمندانی که حرکات تکراری انجام می ­دهند، باعث کاهش بروز صدمات تکراری استرس تا ۳۷ درصد می شود.

کارایی سیستم ایمنی را بالامی برد.

در مطالعات سیستم ایمنی، سلول ­های مفید بدن تا ۳۵ درصد کارایی بهتری از خود نشان داده­اند که این نتیجه مربوط به استفاده از صندلی ماساژ می شود، و همین نتایج در مورد سیستم ایمنی خودکار و بیماری­ های التهابی نیز به ­دست آمده.

اختلال تونل­ های مچی (carpal tunnel) و صدمات تاندون­ ها را درمان می ­کند.

یکی از مزایای برنامه صندلی ماساژ این­ است که افرادی که مبتلا به بیماری  صدمات تاندونی و carpal tunnel مبتلا هستند تا ۱۴درصد در درد و ناراحتی­ ها کاهش احساس میکنند.

افزایش تمرکز، انرژی و نظم ذهنی

نتایج دو تحقیقی که بر روی کارمندان پس از انجام صندلی ماساژ انجام گرفت، نشان دهنده افزایش هشیاری، سرعت و دقت در محاسبات ریاضی بود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *