اسپا و ماساژ

تمام نکاتی که باید درباره کاپل ماساژ بدانید

کاپل ماساژ

ممکن است پیش از این نام کاپل ماساژ را شنیده باشید، اما شاید هنوز هم نمی‌دانید چه انتظاری باید از این نوع ماساژ داشته باشید و یا در صورتی که به یکی از مراکزی که این نوع ماساژ را ارائه می‌دهد، مراجعه کنید، چه نوع خدماتی دریافت خواهید کرد؟ در این مطلب قصد داریم به تمام سوالاتی که ممکن است ذهن شما را درگیر کرده باشند پاسخ داده و تعریف درستی از کاپل ماساژ برای شما ارائه دهیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

کاپل ماساژ چیست؟

به زبان ساده، کاپل ماساژ به نوعی از ماساژ می‌گویند که برای مثال افراد به همراه یکی از دوستان خود به صورت همزمان خدمات ماساژ دریافت ‌می‌کنند. در این نوع ماساژ در واقع هر دو فرد متقاضی در یک اتاق و روی تخت‌های جداگانه‌ای که کنار هم قرار دارند، دراز می‌کشند و از ماساژ لذت می‌برند. به هر فرد هم یک مسئول ماساژ اختصاص داده می‌شود. مانند هر ماساژ دیگری، این نوع ماساژ هم ممکن است شامل پخش موسیقی‌های آرامش بخش، عطردرمانی و یا نور شمع باشد.

 این نوع ماساژ معمولا به عنوان هدیه‌ای برای زوج‌های عاشق در نظر گرفته می‌شود، هر چند برای استفاده از این ماساژ لزومی ندارد حتما با همسر خود در جلسه ماساژ درمانی حضور یابید، بلکه همانطور که ذکر شد با هر فردی از جمله دوستان و یا اعضا خانواده خود هم می‌توانید این ماساژ را تجربه کنید.

کاپل ماساژ

 قیمت متوسط کاپل ماساژ چقدر است؟

پاسخ این سوال به محلی بستگی دارد که برای دریافت خدمات ماساژ به آن مراجعه می‌کنید. به صورت متوسط هر جلسه ماساژ که حدود ۶۰ دقیقه طول می‌کشد، قیمتی حدود ۸۰ تا ۱۵۰ دلار دارد. با این حال ممکن است این قیمت برای تمامی مراکز ماساژ درمانی یکسان نباشد.

غذا خوردن قبل از ماساژ ممنوع است؟

با توجه به گفته‌ی متخصصان ماساژ، غذا خوردن قبل از کاپل ماساژ مشکلی ندارد ولی بهتر است حداقل یک ساعت قبل از ماساژ غذا بخورید تا هنگام دریافت ماساژ مجبور نباشید روی شکم پر دراز بکشید. همچنین بهتر است بعد از ماساژ برنامه‌ی مهمی مانند قرار ملاقات نداشته باشید، در این صورت می‌توانید بدون داشتن استرس از ماساژ خود لذت ببرید.

آیا هر دو فردی که در کاپل ماساژ شرکت می‌کنند، درمان یکسانی دریافت خواهند کرد؟

خیر، در این نوع ماساژ هم درست مانند ماساژ انفرادی، افراد باید با مسئول ماساژ خود به صورت شخصی مشاوره داشته باشند و از درمان مناسب خودشان بهره ببرند. معمولا مردم نیازها و خواسته‌های خاصی برای بدن خود دارند. بعضی از افراد ممکن است شانه درد داشته باشند، بعضی دیگر هم امکان دارد به دلیل جراحی زانو تمایل داشته باشند ماساژتراپیست آن‌ها توجه خاصی به پاهای‌شان اعمال کند. البته این موضوع تنها در مورد انواع متفاوت درمان‌هایی که هر شخص نیاز دارد، نیست و در طی کاپل ماساژ، هر فرد باید آزادی این را داشته باشد که در مورد نوع ماساژی که می‌خواهد دریافت کند، نظر بدهد. برای مثال اگر یک نفر تنها به قصد ریلکس کردن به جلسه ماساژ آمده باشد، ماساژ سوئدی برای او کافی است؛ اما ممکن است فرد دیگر درمان قوی‌تری را تقاضا کند، در نتیجه برای آن فرد ماساژ ورزشی انجام داده خواهد شد، پس در این نوع ماساژ نیازی نیست خودتان را محدود کنید.

صحبت کردن در طول ماساژ مجاز است؟

صحبت کردن در طول ماساژ

صحبت کردن در طول کاپل ماساژ مجاز است اما بهتر است این کار را انجام ندهید. اگر قصد دارید با فردی که به شما نزدیک است این نوع ماساژ را تجربه کنید، پیشنهاد می‌شود قبل از دریافت ماساژ با هم صحبت کنید و در طول جلسه ماساژ برای حفظ آرامش و تاثیر ماساژ بر عضلات خود و همراهتان، بهتر است در سکوت از ماساژ لذت ببرید. شاید حرف زدن در طول ماساژ از نظر شما خیلی آزاردهنده به نظر نرسد، ولی همه‌ی افراد تا این حد صبور نیستند و ممکن است همراه شما ترجیح دهد در سکوت و آرامش کامل ماساژ دریافت کند.

در طول ماساژ نوشیدنی سرو می‌شود؟

بعضی از مراکز ماساژ ممکن است برای افرادی که در کاپل ماساژ شرکت می‌کنند، نوشیدنی سرو کنند. نوشیدن مایعات در طول ماساژ مشکلی ایجاد نمی‌کند. البته در صورتی که نوشیدنی الکل دار مصرف کنید، ممکن است الکل تاثیر شدیدتری روی بدن شما بگذارد. نوشیدن میزان کمی الکل مشکل خاصی ایجاد نمی‌کند، اما بهتر است مقدار زیادی آب همراه الکل بنوشید.

افرادی که همراه خود می‌برید، باید ویژگی خاصی داشته باشند؟

ماساژ

هیچ نوع محدودیتی در مورد فردی که قصد دارید با خود به ماساژ ببرید وجود ندارد. افراد زیادی همراه با همسر، دوستان، خواهر و برادر و یا والدین خود در این نوع ماساژ شرکت می‌کنند. فقط باید به این موضوع توجه داشته باشید که بهتر است فردی را به همراه خود ببرید که مطمئن هستید می‌توانید در کنار او در کمال آرامش از ماساژ خود لذت ببرید.

در طول ماساژ انتظار دریافت چه خدماتی را داشته باشیم؟

در طول جلسه ماساژ علاوه بر این‌که هر فرد به یک ماساژتراپیست دسترسی دارد و می‌تواند ماساژ مورد نظر خود را دریافت کند، امکان استفاده از حمام، آب گرم مطبوع، انواع نوشیدنی‌ها، میوه‌ها و حتی شکلات هم برای متقاضیان فراهم می‌شود. ماساژتراپیست‌ها بعد از زمانی معین از اتاق بیرون می‌روند و افراد می‌توانند در این زمان برگردند و روی تخت‌ خود به پشت دراز بکشند. بعد از ۶۰ دقیقه مسئولان ماساژ به افراد درمورد پایان زمان جلسه اطلاع می‎دهند و اتاق را ترک می‌کند تا متقاضیان لباس‌های خود را بپوشند. هنگام ترک اتاق هم ماساژتراپیست‌ها با آب خنک از افراد پذیرایی می‌کنند.

خدمات ماساژ

جمع‌بندی

افرادی که تا به حال کاپل ماساژ را تجربه نکرده‌اند ممکن است نسبت به این نوع ماساژ جبهه بگیرند، در صورتی که با یک بار امتحان کردن این ماساژ متوجه مزیت‌های آن نسبت به ماساژ انفرادی خواهید شد. این نوع ماساژ هدیه‌ای عالی برای تمام مناسبت‌ها محسوب می‌شود و افراد با شرکت در آن احساس طروات و آرامش خواهند داشت. همانطور که ذکر شد، افرادی که در این نوع ماساژ شرکت می‌کنند، هیچ نوع محدودیتی در انتخاب و دریافت نوع ماساژ مورد نظر خود نخواهند داشت و می‌توانند اوقات لذت بخشی را در کنار همراه خود و در آرامش کامل تجربه کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *